Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hol hibáztam a körforgalomból...

Hol hibáztam a körforgalomból való kihajtásnál?

Figyelt kérdés
Sziasztok, volt egy kellemetlen incidensben részem és tudni szeretném hibáztam e vagy sem. Behajtottam egy 2 sávos körforgalom belső sávjába hogy elhagyjam azt a 4. és egyben utolsó kijáraton. A kihajtás már egy sávra korlátozódott. Elkezdtem indexelni, erre a mögöttem haladó autó kielőzött és beakart jönni elém, hogy ő is ugyanott elhagyja a körforgalmat. Mondanom sem kell majdnem belém szállt. Én láttam a szemem sarkából de nem rántottam el kormányt, biztos voltam benne, hogy nekem jön de megúsztuk. Utána megálltam és jött a veszekedés. Én nagyon mérges voltam, mert abból ahogy lezajlott ez a dolog egyértelmű volt, hogy egy agresszív sofőrről van szó aki pontosan tudta hogy merre megyek de csak azért is nyomta neki. Tudom a szabály az szabály és mindegy mennyire bánt egy szituáció, csak az számít. Ezért kérem aki biztosan tudja hol hibáztam írja meg. Köszönöm
2020. febr. 10. 20:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Könnyebb lenne ha dobnál egy google maps linket a pontos helyről.
2020. febr. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
A sima kétsávos körforgalomból csak a külső sávból hajthatsz ki, bár a legtöbb kétsávos körforgalom nem "sima", így jó lenne ha tudnál google mapset linkelni.
2020. febr. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
41%
Körforgalomban megelőzött?
2020. febr. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
én legalább 3 féle kétsávos körforgalomban voltam, ahol a táblák határozzák meg a forgalom szabályait
2020. febr. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
37%
Nem adtad meg az elsőbbséget
2020. febr. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Beviz Elek ***** válasza:
84%

Egy sima, alap 2sávos körforgalom esetében te hibáztál. A külső sávból szabad csak kikanyarodni és elsőbbséget kell adnod a külső sávban haladóknak. Itt azért megjegyezném hogy ennél kreténebb dolog kevés van, ezeknek a körforgalmaknak a szabályozása hihetetlenül rossz.

Ettől függetlenül a másik egy gyökér volt a leírás alapján.

2020. febr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Elég érthetetlen a sztori.

A lényeg:

- Csak a külső sávból hagyhatod el a körforgalmat.

- sávváltáskor elsőbbséget kell adnod.


Persze az egy suttyó, aki ilyen balesetveszélyes helyen jobbról elmegy a másik mellett/szándékosan nem enged be maga elé.

2020. febr. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nekem is így visszagondolva úgy tűnik elsőbbséget kellett volna adnom. Gyökérségre nincsenek szabályok, úgy tűnik el kell fogadni. A külső sávban végigmenni akkor gondolom szabályos. De akkor ez így elég veszélyes szerintem ha a külsőben többen is mellettem vannak, mert akkor mindenkinek elsőbbséget kell adni...
2020. febr. 10. 21:19
 9/20 anonim ***** válasza:
38%

Miért van az, hogy nálunk nem tudnak az emberek a többsávos (de néha még a szimplában sem) körforgalmakban közlekedni - nem a kérdezők szeretném ekézni! Neki csak annyi kérdésem lenni, hogy miért álltál meg? A hülyékkel nem veszekszünk.... nem érdemes...

Angliában, meg fransziában az 5 sávos körforgóban is lehet szépen haladni dudálás, kajabálás nélkül...

Ez ilyen hungarikum lehet :D

2020. febr. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
48%
KRESZ szerint te vagy a hibás, de amúgy meg a másik autó. A negyedik kijárathoz nyilván a belső sávban fogsz körbemenni, ez a körforgalomban való sávváltás meg csak elméletben létezik. Szóval ilyenkor illik előzékenynek lenni. Ertem ezalatt azt, hogy normális sofőr a többsávos körforgalmakban sem megy be a másik mellé, pont az ilyenek miatt.
2020. febr. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!