Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Reggelre végig mászkált autó...

Reggelre végig mászkált autó védelmére bármi megoldás?

Figyelt kérdés
Tudtok valami bevalt módszert arra, hogy reggelre (jellemzően autó mosás után) ne maszkalja össze semmi negylabú emlős a kocsimat, a mai napon borult el az agyam amikor reggel azzal szembesultem, hogy a tegnap lemosott autómat valami olyan szinten osszefetrengte és a szelvedon valoszinuleg csuszdazott is tobszor a homokos bundajaval, hogy úgy nézett ki a kocsi mintha akkor érkeztem volna a dakar rallyrol, mellesleg egy helyen maradando karc is került a fenyezesre ami már nem olyan vicces. Garázsra sajnos nincs lehetőségem. De bármi más bevalt módszert szívesen fogadok.

2020. febr. 24. 19:35
 1/10 A kérdező kommentje:
Arról ne is beszéljünk hogy olykor olykor el is végzik rajta nagy dolgukat, valahogy mindig hátul a csomagtartó ajtó jobb oldalán.
2020. febr. 24. 19:37
 2/10 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

Szerezz kutyaszőrt és kutya kakit...

Mióta van kutyánk azóta nincs mászkálás... talán a szaga is elég lesze

2020. febr. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem ez vált be:

[link]

(csak egy példa, ennél jóval olcsóbban is kapni, gazdaboltban pl.)

tojást kell beletenni, másnap reggelre benn volt a nyest.

2020. febr. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
társasházban lakom és nem tudom hogyan szívelnék a szomszédok az utóbbi módszert, a kutyaszőr nem rossz, de kéne ahhoz állandó beszerzési forrás :D
2020. febr. 24. 21:33
 5/10 anonim ***** válasza:

Valami ilyen technika kellene :)


https://www.youtube.com/watch?v=g5KgZPNVKAg


A kutyaszőr nem jó, az nem riasztja a macskát, max a nyestet és hasonlókat. Esetleg valamilyen zörgő dolgot lehetne az antennára és az ablaktörlőre tenni, mint az alufólia vagy zacskó.

2020. febr. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló a problémám, annyi küönbséggel, hogy rendszeresen behordja a nyest a valahonnan összeszedett csontot a motoházba.


A macska nem hancúrozik, csak jön-megy, de anyest annál inkább. Éjjellátó kamerával láttam, hogy játszanak. Sajnos errefelé megkeserítik mindenki életét.

Nálam az vált be, hogy felszereltem a tető alá három LED reflektort, és egy mozgásérzékelőt..ha sikerül jól beállítani, akkor az erős fény hatására menekülnek...néhány alkalom, és megszűnik a mozgás..még a kocsi közelébe sem mennek.(csak a macskák, azok pont leszarják a fényt)

2020. febr. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 b1812567 ***** válasza:
Esetleg egy alapos waxolás, hogy ne tudjon megállni rajta a jószág?
2020. febr. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szerintem pont az a gond mosás után, hogy nem érzi a szagát a kocsin és azért mászkálja össze
2020. márc. 1. 16:54
 9/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, én is társasházban lakom, van egy saját autóbeálló, este leteszem a csapdát az autó mellé, reggel ha van fogás be a csomagtartóba, és amerre megyek dolgozni útközben van a dunaparton egy susnyás, ott szoktam elengedni (eddig 3-at fogtam). a szomszédok szerintem nem is tudnak róla, de ha tudnának se érdekelné őket.
2020. márc. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

az a baj hogy vagyunk mi sajna kóbor fázó macsekok, meg nyestek, (főleg télen) és pont telibe szarjuk a riasztót,! ha jó meleg a motor háztető...

bealszunk rajta, ott marad a "szagmintánk" pisi kaki szerepében az már az enyém az már az én ágyam, én tulajdonom felfogással, és akkor vissza járó vendégek leszeünk a kocsidra még akkor is ha jég hideg az egész gép !


ösztönből élünk, ösztönből cselekszünk, az egész életük egy nagy túlélés,

Üdv:

Kandúr Bandi, és spanja



[link]

2020. márc. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!