Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vegyünk autót vagy ne szerinte...

Vegyünk autót vagy ne szerintetek?

Figyelt kérdés

Tavaly májusban adtam el a kocsit, előtte mindig volt 10 évig. A telekre le tudunk menni vonattal (140 km), és amióta eladtam csak kétszer voltunk több napos wellness hétvégézni. Márciusban születik meg a második gyerek.

Előnyök amíg volt :

-Amíg kicsi volt az (első) gyerekünk sokszor úgy aludt el, hogy elringatta a kocsi, csak azért mentünk sokszor valahova, hogy aludjon (telekre is lementünk sokat alvás időben 1-3 napokra is)

-nagybevásárlások könnyebbek voltak

-minden hónapban csináltunk egy ilyen péntek-vasárnap kiruccanást, mindig máshol foglaltunk szállást

-éjszakás műszakból hamar hazaértem (már nem külvárosában lakunk igy nem releváns)

-előfordult, hogy kellett mennünk éjszakai/hétvégi ügyeletre, illetve akkor még messzebb volt a gyerekorvosi, oda is kocsival mentünk

-bármilyen nagyobb dolgot /bútort kitaláltam, hogy kell, meg tudtam venni

Hátrányok amióta nincs :

-nagybevásárlások kissé nehezebbek (igazából itt is van minden ahol lakunk)

-lett volna pár dolog amit csak kocsival tudtam volna haza hozni, de letettem róla

Előnyök amióta nincs kocsi :

-havi szinten kB 60000 Ft-al beljebb vagyunk

-nincs idegeskedés/dugók/parkoló keresés


Budapesten lakunk, metró pár perc séta, ovi, suli, bölcsi, csomóponti buszmegálló gyakorlatilag a ház mellett, gyerekorvosi rendelő pár perc séta, szüleim is gyalog távolságra laknak.

Bérelhető autó is van mindig a környéken,de kb 4-5 szőr béreltem eddig.



2020. febr. 24. 19:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%
Én biztosan vennék.
2020. febr. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem felesleges, értelem nélküli luxuskiadás.
2020. febr. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
62%
Uh mi megdöglenénk autó nélkül
2020. febr. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%
Neked kell tudni, az a havi hatvanezer megér-e ennyi kényelmetlenséget. Nem tudom, felétek milyen adókat kell fizetni. Ha nem nagyon hiányzik a pénz, akkor én egy olcsóbb fenntartású olcsóbb használt autót biztos vennék. Csak hogy legyen, ha kéne.
2020. febr. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
74%
Meglátásom szerint jó ha kéznél van az autó, ha kell. De ez nem azt jelenti, hogy a mindennapi közlekedést azzal kell megoldani. Költséghatékonyabb is a tömegközlekedés valamint a dugók elkerülése sem utolsó. Viszont hétvégére, pakoláshoz vagy mikor hirtelen kell menni bárhová (bár Pesten az is megoldható tömegközlekedéssel, nem mint itt vidéken), jó ha van autó. Ennek a ti közös döntéseteknek kell lennie, valamint a családi kasszát is érdemes mérlegelni.
2020. febr. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
#4 kB. 30e tankolás a másik 30=biztositas +műszaki +szervizelés +parkolás fizetés stb leosztva /hó
2020. febr. 24. 20:02
 7/15 anonim ***** válasza:
62%

Ezt csak te tudod eldönteni.

Normál esetben nem 60 ezer egy autó havi fenntartása.

2020. febr. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
37%
Én vennék autót, de csak akkor használnám ha kell, amúgy metróznék, buszoznék. Így le tudod a benzindíjat és a parkolási díjat vonni, de ha pl lenne valami amit megvennél, vagy egy nagyobb bevásárlás, vagy utaznátok egy sort, akkor ott az autó.
2020. febr. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
34%

Nektek kell tudnotok, hogy belefér e egy autó.

Én nem bírnék nélküle létezni a 2 gyerekkel.

De mondjuk az hozzátartozik, hogy vidéken élünk, bp-től 40 km,szóval még egy nagyobb bevásárláshoz is 20 km-t kell menni egy városba.

2020. febr. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
37%
Nembtudnék autó nélkül élni, viszont belvárosban tényleg nyűg. Viszont, ha egy ólcsobb, olyan autót vennétek, amit nem sajnálsz annyira, ingyen parkolhatsz az utcán, kapsz engedélyt az önkormányzattól és, ha tömegközlekedést használod amúgy, akkor az üzemanyag se tétel, viszont hétvégére, kiruccanásra, bevásárlásra ott az autó.
2020. febr. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!