Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha karbantartott vigyázott...

Ha karbantartott vigyázott autókról van szó, akkor mi az a maximum évjárat szerintetek, amit még lehet venni napi használatra?

Figyelt kérdés
2020. febr. 27. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:

A jól karbantartott autó a kasztnit kivéve egy idő után már olyan mint az öregapám baltája, a harmadik nyele és a második vasa van, de attól az még az öregapám baltája...

Szóval ha mindent cseréltek időben, a javításokat nem halogatták, és nem csak megkókányolták, és nem rohat a kasztni, akár még egy 30 éves kocsi is lehet napi használósnak alkalmas.

2020. febr. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy 40 éves autó is lehet ilyen alapon. Generálozva, odafigyelve bátran ajánlhatóak.
2020. febr. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bőven nem csak a korról van szó hanem a típusról is. Egy 30-35 éves Dacia, Wartburg, Lada jó lehet hobbi autónak, minden napi közlekedésre viszont már nem. Ellenben Egy 124es vagy 190es Merci, egy Golf II, Citroen BX szerintem simán vállalható!
2020. febr. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hiába vigyáznak rá, öregszik.

Én 2000 körülinél régebbit már biztos nem vennék. De azt is nagyon szájhúzva. Inkább olyan esetben, ahol van egy szükség esetén bevethető hobbi autó is.

2020. febr. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor nézd meg, hogy hány, szemlátomást "ridegtartással" gondozott B-Corsa, Twingo I., F.Astra rohangál még mindig. Ezek kényszer szülte napi rohangálós vagy melós autók, és még mindig viszonylag tisztességesen teszik a dolgukat.
2020. febr. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5: Ha ez nekem szólt, akkor megnéztem.

Nekünk is van egy Corsa B (meg egy már el lett adva), kifejezetten napi munkábajárós. Teszi a dolgát, de azért na...


#4

2020. febr. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2005 utániakat. 15 éves, a magyar viszonyokhoz mérten karbantartott kocsiban lesz még 5 év.


Persze mondhatod, hogy inkább egy 25-30-35 éves, mert milyen szépek voltak, vagy éppen semmi baja (amikor a parkolóban áll :D

De napi használat mellett folyamatosan küszködni fogsz a reménytelenül elhasználódott FŐ alkatrészekkel, az autószerelők vonakodva fognak hozzányúlni, mert nem merik kimondani a munkadíjat (ami a kocsi értékének 2/3-a lesz), cserébe viszont egy városi 50-es karambolban is zsebkendővé gyűrődik a kocsi, veled meg az utasaiddal együtt.

2020. febr. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindent értek, de egy 99-es Volvo, vagy Merci szerintem nem gyűrődik rommá egy karambolban. Inkább egy Daewoo.
2020. febr. 28. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!