Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Intruder M800 első...

MikeS13 kérdése:

Suzuki Intruder M800 első kerekénél kis olajtócsa. Fékolaj vagy teleszkóp olaj lehet? És szerintetek így még el lehet gurulni vele a szerelőig vagy tréler?

Figyelt kérdés

2020. febr. 28. 11:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%

Mégis mi lenne ha te megnéznéd, mert innen mi nem látjuk.

Biztos vagyok benne hogy meglehet állapítani hogy honnan folyik.

2020. febr. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nyilván azért kérdezem hátha van aki tapasztaltabb mint én. Lehetséges, hogy mondjuk a fékolaj nem is tud kifolyni ott a teleszkópból meg másnál is előfordult már. Nem értem, hogy butaságokat meg sértegetést minek kell beírni ha értelmes választ nem tudtok. Ennyire unatkoztok? Nyilvánvalóan nem fogok balesetveszélyes motorral közlekedni, ezért kérdezek körbe előbb. Ha több időm lesz majd utánanézek hivatalos fórumokban is illetve felhívok egy szerelőt. Gondolom ez így érthető. Vagy még részletezzem?
2020. febr. 28. 11:41
 3/16 anonim ***** válasza:
Fékolaj és teleszkóp olaj is lehet, vizsgáld meg a teleszkópokat meg a féket, hogy hol látsz folyást. Ha ráfolyt a fékre, akkor ne menjél vele, ha nem, akkor szervizig vidd el.
2020. febr. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
hátsó fék jó?
2020. febr. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat, a kötekedőket meg úgyis kimoderáltatom folyamatosan. A moderáció szerencsére jól működik az oldalon.

Szóval a megoldás az, hogy a kormányon van egy fékolaj tartály, azt kell megnézni, hogy van-e benne fékolaj. Ha nincs, vagy kevés, akkor megvan a bűnös és tényleg nem szabad menni a mocival (bár ha a hátsó fék működik akkor valószínűleg elmész vele a szerelőig lépésben, de nem javasolt). Ha a fékolaj rendben van, akkor a teleszkópból jött a cucc, ahol egy tömítés megadta magát. Így se nagyon érdemes közlekedni, ha megoldható a szállítás. Tömítés és olajcsere a telóban. Saccra 20-25 ezer forint, de lehet, hogy tévedek.

2020. márc. 2. 10:45
 6/16 anonim ***** válasza:
Az újad hegyét tedd az olajba, és ízleld meg. A fékolaj kesernyés.annyitól nem lessz bajod.
2020. márc. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Megnéztük a fékolaj tartályt ma, tele volt. Kicsit gurultunk ide-oda, első fékezésnél a teleszkóp majdnem lekoppant és a jobb villaszáron megjelent az olaj. Innentől egyértelmű a dolog. Szerelőnél időpont kérés és amikor jobb idő lesz lépésben elgurulni a műhelyig. Már csak az a kérdés, hogy egy sima tömítéscserével és olajpótlással megúszható-e a dolog. De majd a szerelő megmondja.
2020. márc. 3. 18:34
 8/16 anonim ***** válasza:
Máskor ne állj meg olajtócsás úton, mert előbb-utóbb szét fogod szendetni a szerelővel az egész motort. :D
2020. márc. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem álltam meg olajos úton. Nem is mentem vele november óta. Hűvös van.
2020. márc. 4. 12:18
 10/16 anonim ***** válasza:

Akkor meg van a magyarázat!

Hűvös van, csöpög szegény Trudikának a nózija.

Törüld meg és használd. Ne aggódj!

2020. márc. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!