Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem tartják sokan a...

Miért nem tartják sokan a követési távolságot autópályán?

Figyelt kérdés
2-3 másodperces követési távolságot igyekszem tartani. Az a tapasztalatom, hogy ezt némelyik sofőr annak tudja be, hogy nem vettem fel az autópálya sebességét - mivel nem megyek a másik seggébe. Ekkor megelőznek, majd bevágnak elém - hisz van hely- , végül rájönnek, hogy az előttem haladó(k) is ugyanolyan tempóban haladnak, mint én. Eléggé fusztrál, hogy ezek miatt nem tudok biztonságos követési távolságot tartani. Miért ilyenek?
2020. febr. 28. 20:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert hülyék
2020. febr. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Mert:

1. türelmetlenek, és kényszeresen rohannak azért az 1-2 percért

2. Nincsenek tisztában azzal, hogy ez nem úgy megy mint a filmekben/játékokban, hogy ők ott lógnak 130-al az előttük levő s3ggébe, és majd bármikor reagálni tudnak és fél másodperc alatt állóra fékezni..

Meglepő, de emellett az emberek nagyon nagy része nincs is tisztában azzal, hogy a valóságban mennyire törnek az autók, mekkora erő hat a testre karambolnál, és azt hiszik hogy olyan mint a filmekben, hogy 120-al fát fognak, és kiszállnak egy horzsolással.


Én az elméleti oktatásra bevezetném a töréstesztek levetítését, ha meglátják hogy már 60-nal is mennyire törik az autó, mennyire repülnek a bábuk magatehetetlenül, és csuklanak össze(biztonsági öv fontosságáról nem is beszélve..), akkor talán elgondolkoznának a dolgokon.

Na meg talán kevesebb lenne az önjelölt "én nem kötöm be magam, majd kapaszkodok és megtámasztom magam jó lesz az úgy" felfogású egyének.

Egyszer láttam videót, ahol 50-nel a bábú öv nélkül úgy kifejelte a szélvédőt mint annak a rendje, ezelőtt sem kérdőjeleztem meg az öv létfontosságát, a videó utána meg pláne nem.

2020. febr. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
Mert szerintük nem 130 a max. sebességhatár.
2020. febr. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%
Azért azt tegyük hozzá (attól függetlenül, hogy igazuk van azoknak akik szerint nem jó ez így), hogy te sem tartod be a szabályokat. Ha jobbról rendszeresen meg tudnak előzni, akkor te bizony nem tartasz jobbra
2020. febr. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 dirtboy ***** válasza:
83%

4es

hol említik hogy jobbról vágnak be?

2020. febr. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért amiért minden 2. Nap egy barom felmegy a villamos sínre,azért amiért egy m1 híradó miatt kifosztják a cukrot a boltokból,agyonverik egymást 2 karton ásványvízért.. Fogyatékos ennek az országnak a 80 százaléka.
2020. febr. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
4. Autópályáról van szó. Jobbról nem szabad(na) előzni ;) De hogy számodra is világossá váljon: a külső sávban haladva merülnek fel az említettek.
2020. febr. 28. 23:14
 8/11 anonim ***** válasza:

#5 és kérdező,

ha a külső sávban poroszkál, akkor mi a gond? Gyorsabban haladó megelőz, és fokozatosan távolodik el.


#4

2020. febr. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 dirtboy ***** válasza:
100%

8 as, igazából nem érted a szituációt.

pont hogy nem távolodik el. a kérdező és az előtte haladó közé sorolbe az aki előzte a kérdezőt. ezáltal már nincs meg a követési távolsága a kérdezőnek.

2020. febr. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9: De értem. Pont azt mondom, hogy gyorsabb, bevág, megy gyorsabban, következőt utoléri, kivág, megy tovább. Autópályán vagyunk, nem azért vág be mert onnan kanyarodik, vagy torlódik a másik sáv.
2020. febr. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!