Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Yamaha YBR 250 vagy Honda CBF...

Yamaha YBR 250 vagy Honda CBF 250 lenne a jobb választás?

Figyelt kérdés
Melyik miben nyújt többet a másiknál?

2020. márc. 2. 11:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A Honda.
2020. márc. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Yamaha ritkább, Hondákat sokszor vették az iskolák tanulómotornak, Yamaha injektoros, Honda karburátoros, Yamahának 3literrel nagyobb a tankja, de a Honda kevesebbet fogyaszt, Yamaha 5sebességes, a Honda 6 sebességes, Yamaha drágább, végsebessége a Yamahának nagyobb, a Yamahához kevés kiegészítő van. Neked kell dönteni mi a fontos.
2020. márc. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
És a karbi vs injektor között mi a különbség? Melyik a jobb megoldás? Ugyanez a kérdésem léghűtés-vízhűtés témában is, mert abban is különböznek.
2020. márc. 2. 18:35
 4/13 anonim ***** válasza:
Hidegindításnál a karburátoron neked kell állítani a szivatót, illetve ez egy teljesen mechanikus keverékképzés, ami egyféle beállítással üzemel, tehát nem tud mindig a leghatékonyabb keverékkel üzemelni a motor. Az injektorosnál az ECU számolja ki, hogy a beáramló levegőhöz éppen mennyi a legideálisabb üzemanyag mennyiség, kétféle van, amikor a gázzal egy pillangószelepet nyitsz és az azon átáramló levegőmennyiséghez számolja az üzemanyagot, a másik amikor a gázkar is egy potméter és minden előre programozott, tehát a levegőmennyiséget is az ECU számolja és ez alapján nyitja amennyire szükséges. Egyébként a Yamaha is léghűtéses. Az injektor nem minden esetben jobb választás, például ebben az összehasonlításban a Hondának nincs hátránya a karburátor miatt, mindegy melyiket választod. Az biztos, hogy a Hondának nincsenek ismert gyerekbetegségei, emiatt sok motorosiskola használta tanulómotornak, és könnyű lelakott példányba belefutni.
2020. márc. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Értem, hasznos válaszokat adtál. Inkább hajlok a Honda felé, azért fontos lenne a megbízhatóság, illetve az valamivel kisebb is.Viszont megnéztem most használtautón, mindkét típusból 7-et árulnak. Nyilván van más oldal is, de ez nem azt sugallja, hogy annyival több lenne Hondából. Egyébként te tudnál még esetleg ajánlani valamit, ezek helyett a típusok helyett?
2020. márc. 2. 21:50
 6/13 anonim ***** válasza:
Kicsit több pénzért a Suzuki GW250-et vagy Honda VTR250-et. Nekem is szimpatikusabb a Honda valamiért, pedig semmi nem indokolja. Bajod nem lesz vele, csak alaposan át kell nézni, kipróbálni és jót venni.
2020. márc. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Több van a Hondából csak nem adják el, mert strapabíró megbízható kis "válságmotor" :)
2020. márc. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Amikre még rákukkantottam, az a Kawasaki ER-5, de azt olvastam, hogy ez már pont csak a korlátlan jogsiba fér bele. A másik meg a Suzuki GS 500, vagy Bandit 250. Bár nem tudom, a Honda Yamaha páros, korban ideális, ez a GS, ER-5 vonal már régebbi, ha jól tudom, és ez kissé a külsőjükön is megmutatkozik szvsz. Ezek után nem dobtak ki ezek a gyártók újabb típust ebből a kategóriákból? Továbbá ha már válaszolsz, amit nagyon köszönök (sajna ahogy olvasgatom, azért a motoros kérdések szoktak itt 0 válaszokkal pangni), ezt a szivatós dolgot kifejtenéd? Ez ugye nem az a Simsonos szivatás, hogy 10 perceket kell vele szenvedni? :D
2020. márc. 2. 23:09
 9/13 anonim ***** válasza:
Pöcc röff a szivatósak is ha minden megfelelően működik, nem kell tartani tőle. Legtöbb esetben egy kis fül van a bal markolatnál, amit magad felé húzva tudod állítani a dúsítás mértékét. 250-es banditot hagynám, elsősorban mert minden kezdő ilyenen akar üvegelni, másrészt mert japán belpiacos, ezért minden japánból rendelős és drága, ami nem kopó/fogyó. GS500 az jó vétel, bár tényleg egy nagyon olcsó, spórolós motor, úgy is lett tervezve, szóval nem sokáig nyújt élményt. Er5/CB500 már élvezhetőbb, de A-s. Én maradnék a CBF/YBR vonalon és utána vennék valami komolyabbat. ER6-ből vannak gyárilag 35kW-ra fojtott verziók, esetleg Aprilia Pegaso Strada, Suzuki XF650, Kawasaki KLE500 ha nagyobb motorokban is gondolkozol, ezek már többe kerülnek. Újabb CB500-ak pl.
2020. márc. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kövezz meg, de nekem a legújabb fajta motorok külsőre nem igazán tetszenek. KTM Duke pl. kifejezetten csúnya számomra, pedig sokan nagyon szeretik. Tehát egyébként te akkor azt mondod, hogy a kisebb köbcenti ellenére is élvezhetőbb lenne a CBF 250, mint a régebbi GS? Ennek örülök is mondjuk, mert sokkal jobban is tetszik. Egyébként ha kinőném lehet egy nagyobb CBF lenne utána. Nagyon tetszenek. Bár őszintén szólva érdekelnek a sportmotor féleségek is, a Kawa Ninja 250 R is eléggé megfogott, de egy jó naked talán kényelmesebb, megbízhatóbb lenne, és egy kezdőnek nem hinném, hogy ne lenne nagy élmény akár a már sokat emlegetett CBF 250.
2020. márc. 3. 10:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!