Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nyíregyházán a stadion utcán...

Nyíregyházán a stadion utcán miért lehet a parkoló sávba mind két iránybol parkolni?

Figyelt kérdés
Tehát csak a jobb oldalon van parkoló sáv ha a stadion felől a rendőrség felé haladunk viszont mind két irányból parkolnak autók. Mármint na értitek. Én ugy tanultam kreszbe hogy a menetirny szerinti jobb oldali sáv melett csak menetiránnyal megegyezően szabad parkolni. Most akkor hogy is van ez?

2020. márc. 2. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A Google térkép két éves, azon néztem meg. Fura ez a Stadion utca, mert kettő is van belőle, egymást keresztezik. Az egyik egyirányú. Ott mindkét oldalon szabad parkolni, ha elég széles.

Ha a másikat nézem (jobbra a stadion, jobbra, előre majd a rendőrség), ott a képen útépítés van, és nagyon úgy fest, hogy parkolókat építenek.

[link]

2020. márc. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ők is úgy tanulták, csak leszarják.

Az, hogy össze-vissza állnak, nem azt jelenti hogy szabad.

2020. márc. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, tényleg nem értem (első vagyok). De már felfogtam.

Ez nem csak Nyíregyen van így, hanem mindenhol az országban. Csak menetirány szerint szabad parkolni. Sokan nem is értik, miért nem lehet másképpen. Az ok egyszerű: az út bal oldalára a kocsi csak előzés vagy kerülés céljából kerülhet, ha az egyéb feltételek adottak. Az meg nem életszerű, hogy leparkol rendesen, aztán felemeli és megfordítja.

2020. márc. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
1-es igen ott parkoló van de nem párhuizamos hanem merőleges parkolási lehetőség
2020. márc. 2. 18:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért lehet, mert semmi nem akadályozza meg, hogy lehessen. Ha pl. ott állna egy közteres egy bazookával és azonnal kilőné az összes szabálytalanul parkoló autót, akkor nem lehetne.
2020. márc. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!