Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek tudnék úgy 50-es...

Szerintetek tudnék úgy 50-es motorral normálisan közlekedni, hogy nincsen csak B-s jogsim?

Figyelt kérdés
Azért gondolom nem árt, ha rendesen megtanulja az ember a motoros kreszt, vagy a rutinvizsgán megfelelt. Csak mert én full kezdő vagyok, 22 éves, de tervezek venni most egy 50-est, remélem nem lesz gáz.

2020. márc. 3. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Az elkövetkezendő pár hétben mikor mész az utcán, figyeld a környezeted és nézd meg mennyi és milyen emberek vezetnek 50ccm-es robogót/motort, és utána tedd föl magadnak a kérdést, hogy képes vagy-e arra, amire ők is.
2020. márc. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Krseszen kívül meg egy sisakon kívül más nem kell hozzá. A cvt vált helyetted. A többit elvileg tudod.
2020. márc. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elég sokan csak B-vel, mivel nincs nekik külön A-s vizsgájuk flangálnak az 50-esekkel. Mint én is!
2020. márc. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Nagy a baj, ha "B" jogosítvánnyal ezt meg kellett kérdezned.
2020. márc. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogos a felvetés, nincs semmi baj vele. Nem is a KRESZ az igazán érdekes, hanem hogy autót vezetni tanultál meg és nem robogót, kismotort, a kettő nagyon más mind irányítási, mind közlekedési szempontból, eleve másra és máshogy kell figyelni. Ettől függetlenül azt gondolom bele fogsz lendülni, az elején gyakorolj kisebb forgalmú utakon, aztán menni fog. Ha közlekedtél bringával, az előny.
2020. márc. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%

Érdemes lenne venni motoros kresz könyvet. Nem drága és sok minden le van írva benne.

Bukósisak kötelező, de erősen ajánlott a többi védőfelszerelés beszerzése és használata is.

50-es motor max 40km/h-val közlekedhet, de ténylegsen sem tudnak általában 50-nél többet. Ez faluban, kis városban elmegy, de forgalmas utakat messziről kerüljed.

2020. márc. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is B- vél motorozom. Aprilia rx 50. 76km/h volt a vége alattam. 100 kg. Gyakorolni kell sokat és menni fog az!
2020. márc. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!