Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Néhány autónak miért vakít a...

Néhány autónak miért vakít a fényszórója?

Figyelt kérdés
Néhány autónál észrevettem, hogy maga a tompított is rendkívül vakítja azt, aki szembe jön vele. Ha jól figyeltem, akkor főként a 2000-es évek eleji Skoda, Ford és Fiat modellekre igaz főleg, de némelyik más is. De ezeknek az autóknak miért vakít még a tompított is? Valaki esetleg tudja, hogy miért?

2020. márc. 4. 20:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%

Lehet elállitódott, vagy ha karambolos volt akkor el van deformálódva a lemez.

De a legtöbbször az a baj hogy ha valaki izzót cserél és nem pattan be a helyére.

2020. márc. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi, ezekre nem is gondoltam. De ha jól megfigyeltem, általában azok vakítanak, ahol ugyanaz az izzó tartozik a tompított és a távolságihoz is.
2020. márc. 4. 20:38
 3/14 anonim ***** válasza:
28%
Jó, hát itt már minden fény vakítja a legtöbb embert...
2020. márc. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Valamelyik autónak tényleg borzasztóan vakít, néha van olyan aki össze is keveri és rávillog, hogy kapcsolja már le a távolságit, pedig az csak a tompított.
2020. márc. 4. 20:58
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
Nincs ebben sem évjárat sem típus tényező. A legtöbb autót koccanáskor olyan hatások érik amik a zárhidat vagy a fényszóró tartó lemezt is érintik. Ezt vagy megcsinálják vagy nem, vagy csak összefeszegetik és had menjen. Egy normálisan beállított fényszó nem vakít semmilyen típuson sem évjáratban.
2020. márc. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az lehet, hogy sérülés következtében vakít. De a következő esedékes műszakin így nem engedik át gondolom.
2020. márc. 4. 21:05
 7/14 anonim ***** válasza:
62%

2000-es autók 50% már lefingot szar gondos gazdival .

"műszakin így nem engedik át gondolom" bizony hogy nem , ja de igen . van olyan hogy csak a forgalmi vizsgázik .

2020. márc. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az is igaz, hogy ha ránéznek 2 méterről akkor sok különbség nem tűnik fel egy jól és egy rosszul beállított fényszórón. Na meg az a "kedvencem", mikor az ilyen amúgyis vakító fényszórókba LED-es izzót tesznek, az már brutál.
2020. márc. 4. 21:12
 9/14 anonim ***** válasza:
62%
Rosszul van beállítva a fényszóró. Sokan inkább komplett fényszórót cserélnek polírozás helyett vagy azért mert komolyabb baja volt pl törés vagy bármi. Na azokat amiket vesznek vagy bontottan vagy utángyártott valamit azok nincsenek beállítva semennyire. Sokan meg csak beépítik és használják simán mert hogy ők látnak vele címszóval. Ilyenbe én is belefutottam a saját autómon. Nekem a jobb oldali fényszóróm durván megrepedt nem tudni miért, vettem bele utángyártottat párban. Azok ugye nekem jók voltak akkor még nem tudtam hogy ezeket állítani kellene, még nagyon kezdő voltam, kutya nem magyarázta el mindegy. Persze sokan villogtak hogy valami van, de senki nem jött volna oda hogy valamit csináljak mert rosszul van beállítva pedig parkolásnál számtalan ember előtt parkoltam le és nem igaz hogy nem tudtak szólni ezért. Aztán vittem műszakira az autót, elő műszakin volt az hogy minden oké volt és mehetett volna rögtön élesre viszont annyit mondott a vizsgáztató hogy éles előtt gyorsan beállítja a fényszóróimat mert kegyetlenül vakít és kérdezte hogy szoktak-e ezért villogni vagy valami. Gyorsan megcsinálta a dolgot mivel szerviz is volt egyben a vizsgaállomás 1000 Ft-ba került akkor ez a fajta művelet amit külön számláztak kb 5 perc munka volt és rögtön ment is éles műszakira.
2020. márc. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 D. Brasco ***** válasza:
42%

Ez nem tipusfüggő ahogy mar mas is momdta.

Ha belevaló jo minosegu izzo van benne es jol.be van allitva akkor nem szabad hogy vakitson.

2020. márc. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!