Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri a lehető leghamarabb...

Megéri a lehető leghamarabb elkezdeni a jogosítványt? (Többi lent↓)

Figyelt kérdés
Ugyebár 16,5évesen lehet kezdeni az elméletet16+3/4 évesen vizsgázni elméletből. Ha 16,5 évesen kezdem, nem lessz nagyobb szünet mire elkezdhetem a gyakorlatot?

2020. márc. 6. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Nekem júniusban lett meg a kresz, októberben kezdtem el vezetni, márciusban vizsgáztam sikeresen. Mondjuk nekem jól jött, hogy ennyit kellett várni, mert pont akkor jött be az új szabály, hogy csak egy parkolás és egy megfordulás kell vizsgán:D
2020. márc. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Én 16,5 voltam, mikor kezdtem az elméletet. Majdnem 17 voltam az elméleti vizsgámnál. 17 évesen 3 hónappal a szülinapom után már vezettem is. 17,5 körül lett meg a jogsim.:)
2020. márc. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mert évről-évre emelkednek az árak.

Így lehet, hogy idén mondjuk 250 ezerből megszerzed, jövőre meg már csak 270 ezerből tudnád. (Nem tudom most mennyibe kerül, csak tippeltem valamit.)

2020. márc. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. :)
2020. márc. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is így csináltam. Már betöltöttem a 16,5 évemet, amikor elkezdtem az elméletet. Levizsgáztam Kreszből, elsősegélyből nagyjából novemberben. Utána 1,5-2 hónapot várnom kellett, mert januárban lettem 17 éves. Addig nem kezdhettem el a gyakorlati órákat. De a 2 hónap alatt azért nem felejtettem el a Kreszt. Jól is néznénk ki, ha levizsgáznék, megkapom a jogosítványt és két hónap múlva mindent elfelejtenék! :D Szerencsére ez nem így megy. Legalábbis a többségnél.

Szerintem érdemes minél korábban elkezdeni. Később egyetem, vagy munka mellett nekem semmi időm, se kapacitásom nem lett volna rá. Így örülök, hogy ekkorra már rég letudtam.

2020. márc. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nézd, ez sok tényezős, így szerintem senki nem tud majd neked válaszolni. Én 25 éves vagyok, júniusig meg kell h legyen a vizsgám, különben bukom a kreszt. Szal igen, nagyjából 2 éve csinálom, volt közben külföldi félév, külföldi tanulás, több hónapnyi várakozás, és sok száz ezer forint. Ez nagyban rajtad is múlik, mennyire vagy rugalmas, mennyire megy könnyen a vezetés. Nekem az első 40 óra halál volt, utána egészen belejöttem, én pl. megnéztem egy csomó youtube videót, és nekem sokban segített. Az oktatóm nem volt rossz, de nem is a legjobb. Szerintem érdemes rászánni elegendő időt, mert ha buksz pótórák miatt várhatsz akár 2-3 hónapot is. Mx vidéken lehet sürgetni a folyamatot, ebben nem vagyok otthon.

25/F

2020. márc. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!