Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezeket az autókat (képek...

Ezeket az autókat (képek lent) hogyan tudják akár Németországban, akár az USA-ban lepapíroztatni? Rendszám nélkül egyik sem jelenhetne meg az utcán, mégis ott vannak szerencsére.

Figyelt kérdés
[link]

2020. márc. 7. 22:10
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem ezeket itthon is le lehet papírozni. van itthon, aki ezek építésével foglalkozik.
2020. márc. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Ha megfelel a követelményeknek az usaban, vagy a tüvnek a németeknél, vagy angliában van rajta lámpa, és fék akkor sima ügy. csak itt a balkán az autógyűlölő körzet.
2020. márc. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tehát, ha valaki átalakít egy S3-as Bentley-t ilyenné ( [link] ) és Németországban a TÜV megfelelőnek titulálja, akkor kaphat rendszámot, majd itthon simán honosítják?
2020. márc. 8. 01:03
 4/8 anonim ***** válasza:
Lényegében igen
2020. márc. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A kettős papírozás régóta ismert járható út.

Építesz egy akármit, itthon sz szerint ZÉRÓ esélyed van papírozni, szó szerint "nemlehetnemlehet"-tel elküldenek a pichába, de ha kiviszed mondjuk a németekhez, ha tüv legal és elfogadják akkor papíros lesz, akkor már a magyar KÉNYTELEN honosítani.

2020. márc. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát neharagudjatok, de én szerintem ezzel Németországban is elküldenek a pélóba... Európában ilyen autónak legálisan szerintem soha nem lesz rendszáma.

Csak hogy valamit említsek, gyalogosbiztonság. Meg hogy ki se látsz rendesen. Innentől kezdve, kalap kabát. Aztán tökmindegy, hogy milyen szépen lett összehegesztve.


Magyarországon már azért is akadékoskodnak, ha 2 collal nagyobb felnid van, mint a gyári méret. Tehát nálunk elég nagy szigor van.


És mi az hogy mégis ott vannak az utcán? Én még soha nem láttam ilyet Európában. Pedig voltam már itt ott.


Amerika teljesen más tészta. Az hozzánk képest játszótér... Ott kis túlzással bármi kap rendszámot ami gurul, és van 2 ülése, meg egy kormánya...

2020. márc. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 akos127 ***** válasza:

Amerikaban eltem 30 evet.

Ott sem teljesen minden legalis, de van sok kis kapu.

Pl ott nem lehet 4 kereku Quad vagy enduro motort levizsgaztatni hacsak nem....

az allamoknak kulonbozo forgalmi torvenyuk van, ami egyik allamban nem lehetseges az a masikban lehet hogy lehet.

En NY-ban egy Yamaha TT500-ast vezettem uton ami Connecticut-ban volt forgalmiztatva de utana ha atviszed NY-ba ott mar OK

Ha megnezed a hatso redszamat annak az epitett autonak, akkor az nem Amerikai, ugy nez ki mint egy regi tipusu Angol.

Most Angliaban elek es itt sokkal szabadabb mint Amerikaban. Meg krossz motort is le lehet vizsgaztatni, nappali hasznalatra, mert nincs rajta lampa.

Itt ha egy auto v. motor 40 evnek regebbi, meg kozuti vizsgaztatni sem kell elvinni. Ugy vannak vele hogy ha az illeto eletben tudta tartani a regi kimustralt sz@rjat akkor biztos elfogadhato allapotban van.


Egy masik eljaras hogy ha valami nagyon zavarja a kilatast, akkor azt leveszik vizsgara Amerikaban, atmaegy a vizsgan aztan vissza szerelik.

Hozzam jott 800 loeros Chevy Vega amin a feltolto akkor volt hogy kozepen elore semmit csak a nagy kompresszort lattad.

2020. márc. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Németeknél azért jó ezeket bepapírozni, mert ott beírják a forgalmiba, amit a mozaikban a barnaköpenyes savanyúgörénynek könnyek közt, remegő kézzel de muszáj átvezetnie a magyar papírba. Angliában vizsgára bemész, aha, lámpa van fék van szerkezetileg oké, jólvan. Forgalmiban semmi utalás arra hogy átépített gép kb.

láthatóan hobbicélú gépjárművön még a check engine is világíthat. :)

2020. márc. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!