Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi értelme annak hogy a...

Mi értelme annak hogy a jogsinál hogy a születésnaphoz igazítják a lejárati dátumot?

Figyelt kérdés

Mert így mindig rövidebb egy évvel. Vagy rosszul gondolom?


Mert ha pl 02.05. én van a szülinapom akkor még mielőtt le jár kb 2 héttel el kell menni megcsináltatni hogy mire elkészül az okmányirodába ne járjon le a másik. Tehát ha 02.05 ig érvényes, én 01.20. án megcsináltatom az alkalmasságit akkor onnantól számít a 10 év és akkor így csak 9 év és 2 hét. Mert amúgy meg 10 év és 2 hét lenne.

Szóval így szinte egy évet "elcsalnak". Miért jó ez?


2020. márc. 7. 22:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Mert egy évet elcsalnak és így több pénz folyik be.
2020. márc. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Jópofák, főleg hogy nekem hivatásos van így 4 évente kell csináltatnom.


Gondolom ezt azért találták ki hogy ne felejtsék el az emberek mikor jár le, de mostmár ott az ügyfélkapu azon értesítenek előtte ha lejár bármilyen okmány. Szóval tényleg csak lehúzás az egész.

2020. márc. 7. 22:18
 3/11 anonim ***** válasza:
19%
Ezt 1-2 éve találták ki, ügyfélkapu meg már 10+ éve van, szóval szerintem egyértelmű, hogy a pénzlehúzás a cél...
2020. márc. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
ez az egy év hogyan jött ki? születésnaptól születésnapig ??
2020. márc. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4 es


Nem szülinaptól szülinapig, mert onnantól számít a 10 év ahogy az orvos megírta a papírt, és ezt lejárat előtt kell megcsinálni valamennyivel.

2020. márc. 7. 22:45
 6/11 anonim ***** válasza:
24%
ez legyen egy hét. akkor mit bukunk egy évet??
2020. márc. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azért mert ha 2020. 01.20. át csinálom meg az orvosi papírt akkor onnantól számít a 10 év, tehát ha szülinaphoz van igazítva akkor 2030.02.05. ig kéne érvényesnek lennie. De ez már több mint 10 év, emiatt az egyel korábbi szülinaphoz igazítják, 2029. 02.05.re. Tehát ez csak 9 év és pár nap.
2020. márc. 7. 23:02
 8/11 anonim ***** válasza:
értem. ha így van, akkor én biztosan a lejáratkor csináltatnám. Egy rendőr sem büntet meg, ha abban a két napban igazoltatna, akkor sem.
2020. márc. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az az értelme, hogy sűrűbben kelljen hosszabbítani és sűrűbben fizess rá.

Nekem január 5-én van a születésnapom és tavaly október végén kellett hosszabbíttatnom. Így kb 10 hónap elveszett az érvényességi időből.

Az ocsmányirodában mondták is, hogy következő alkalommal hagyjam nyugodtan lejárni és csak a lejárat után hosszabbíttassam meg. Addig járjak busszal, taxival ha meg tudom oldani, mert különben egy teljes évet veszítek el.

2020. márc. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8, de büntethet ill egy hivatásos sofőrt gyakrabban is állítanak meg, tehát abban se nagyon reménykedhet, hogy pont abban a két napban nem fogják


Amúgy én 2003ban is csak 9 évre kaptam, mert elírták az okmányirodában, erre 2013ban jöttem rá, amikor hosszabbítottam és közölték, hogy 1 éve lejárt

2020. márc. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!