Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti vennètek autó helyett motort?

Ti vennètek autó helyett motort?

Figyelt kérdés
125 ccm Ktm Duke-ot vennèk, hogy legalább áprilistól októberig mobilabb legyek, mert autóra nincs pénzem, illetve nem akarok nagyon régi autót ( dugók, parkolás) Jól gondolom ,hogy egy motor kiválthatja az autót ebben az időszakban, vagy sok a nyűg a mindennapi használat során?

2020. márc. 10. 04:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs "nyűg"vegyél motort..
2020. márc. 10. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Meglehet egy nagy városban, ahol sok a dugó, kevés a parkolóhely, könnyebb egy motorral közlekedni.

A mindennapi használatból adódóan bizony nyáron is lehet nyűgös a motorozás, ha szakadó esőben is menni kell.

Sokaknál az is lehet szempont, hogy négy kerékkel stabilabb a járgány, mint kettővel, az eső sem gond.


Az te tudod, hogy mennyire megy a motorozás, illetve esős időben van-e alternatíva a motor helyett (pl tömegközlekedés)

A parkolás is kérdés, mert az egy dolog, hogy könnyebb parkolni a motorral, de hol hagyod?

Ritkán látni közterületen, őrizetlenül hagyott motor parkolni, könnyű préda a fémgyűjtőknek.

2020. márc. 10. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerezz be Esőruhát...raksz egy dobozt hátra abban elfér vagy a hátizsákodban.
2020. márc. 10. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Ha kifejezetten közlekedés a cél akkor robogót. Nem menő de alkalmasabb a mindennapokra...
2020. márc. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Inkább szívnék egy 800 ccm Marutival mint mocival, az 4 kerék és nem fordulnak elém, ha meg igen, akkor nem kanyargok kettőt a levegőbe mielőtt a földre esnék. Tisztelem, becsülöm a mocisokat, nagyon is tetszenek, de sok gyökér közlekedő társ miatt marad csak a háttérképem.
2020. márc. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Helytelen szemlélet, mert nem az autó "helyett" kell megvenni a motort. Gondold végig, és olyan járművet vásárolj, amire igényed/szükséged/lehetőséged van.
2020. márc. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én motort vettem 2015-ben autó helyett, azóta csak motorom van, jelenleg egy 900 köbcentis túramotor. Nem bántam meg. Jól gondolod, kiválthatja, sose kellett parkolásért fizetnem, sőt a munkahelyem parkológarázsába is kötetlenül beengednek kártya nélkül, dugó sincs számomra, imádom. Én december elején szoktam lerakni garázsba a motort és február végén, márciusban szoktam megint elővenni, de ehhez normális ruhák kellenek, ami drága mulatság tud lenni, de egy egyszerű szettel is lehet március közepétől novemberig motorozni.


Az hozzátartozik a teljes képhez, hogy én alapból nem autót akartam venni, hanem motort. Tehát igazából nem autó "helyett" vettem motort, hanem az eredeti cél is motor volt. Azaz én tisztában voltam a hátrányaival, előnyeivel, tudatos döntés volt, nem csak "alternatíva". Ami azért fontos, mert motorra pattanni nem olyan, mint beülni egy autóba, sokkal tudatosabb mentalitást igényel, nem pusztán A-ból B-be közlekedési eszköz, mint a legtöbb ember számára egy autó. Aki csak úgy motorra ül, hamar megutálhatja, balesetet szenvedhet vele.

Illetve az is hozzátartozik, hogy amikor autó kell, a családban 3 auót van, ami közül legalább egy 9/10 alkalommal szabad, tehát nem gond, hogy nincs saját autóm. Munkahelyem is relatíve könnyen megközelíthető tömegközlekedéssel, azaz télen nem kell aggódnom, hogy hogy jutok munkába, amikor 5 fok alatt van, esetleg havas, jeges az út.

Ezek mind hozzájárulnak ahhoz, hogy számomra a motor legyen az ideális, egyetlen közlekedési eszköz. Illetve imádok túrázni, 15 országban jártam már motorral. Autóval drágább és sokkal kevésbé jó dolog túrázni véleményem szerint.


Azaz nem biztos, hogy neked is ideális hosszú távra. 1 szezonra meg minek vennél motort? :) Érdemes megfontolni, hogy télen hogyan járnál munkába, amikor nincs motorozási lehetőséged, akarnál-e a jövőben nagyobb motort, túrázni, ilyesmi valamint hajlandó vagy-e többszázezer forintot védőruhára és továbbképzésekre költeni.


Ha úgy érzed igen, a motorozás egy nagyon jutalmazó, szenzációs hobbi tud lenni minden hátrányával együtt is :) Csak ne feledd, hogy veszélyesebb, mint kocsiban ülni, érdemes mindig továbbképezni magad, józan paraszti észt használni. Statisztikailag alkohol meg gyorshajtás a legveszélyesebb. Ha ezt a kettőt mellőzöd, csökkentheted jelentősen a baleset lehetőségét.

2020. márc. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!