Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valóban igaz az, hogy magánsze...

Valóban igaz az, hogy magánszemélytől érdemesebb autót venni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok nagy hozzáértő, viszont az elmúlt hónapokban néztem autókat, mind kereskedésben, mind magánszemélynél. A kereskedésekben valami borzalmas állapotok uralkodtak, olyan autók voltak, amik szó szerint, mintha össze lettek volna hányva. Magánszemélynél általában kulturált autóval szembesültem, feszes futómű, a jobb hozzáállásról nem is beszélve, ami a szervizes átnézés lehetőségét illeti. Őszintébb szagú a dolog. Egyedi eset ez, vagy valóban érdemes magánszemélytől autót venni?
2020. márc. 11. 03:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

viszont a "Sanyi bácsi/Rózsika néni" két féle is lehet. van az igényes, aki inkább 10 évig spórol, hogy aztán kihozzon egy szalonautót, majd igényesen mindig viszi a márkakereskedésbe kötelező szervízre, és van a másik, aki vett egy 4-5 éves autót, majd utána 10 évig használta, anélkül, hogy mondjuk cserélt volna benne olajat vagy bármit is, mert mondván ő csak keveset ment vele, úgy meg hát mi baja lenne annak az olajnak.

Eladás előtt gondosan lecserélte, hogy látszon rajta, milyen egy úriember, hogy felkészítette az új tulajnak az autót...te meg megnézed a nívópálcával, szép tiszta olaj, szint is megfelelő. Csak azt nem látod, hogy belül meg mondjuk az előző 10 év olajsárja meg mindenhova le van rakódva.


És ebben nincs semmi rosszindulat, szimplán csak Sanyi bácsi azt hitte, jó ez így, meg sem említi.

2020. márc. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Vegyel a kopasztól oszt jólvan. Ő nem ver át.
2020. márc. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
25%

#2-es vagyok


Gyönyörű alápontozás. Tudom, az igazság néha fáj, de egy biztos: engem egy kereskedő/magánszemély sem fog átverni, engem nem fognak lehúzni. Öreg vagyok én már bohócnak.

2020. márc. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
#12: aham, az a muki aki letiltja a videóin azokat a hosszászólókat, akik más véleményen vannak, mint ő, illetve aki úgy akart behozni nekem 3 milliós autót, hogy még egy megbízási szerződést sem kötünk?
2020. márc. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#14-esnek


Nem akar senki saját magával kitolni.

Ha nem lenne jó valamiért a 3 milliós autó, utána hetekig keresgethetné a másikat (rendesen fizető munka rovására), vagy szerződésszegésért (ez esetben nem tudom a pontos elnevezést), anyagi kártérítést lenne köteles fizetni.


Szóval azért hibáztatod, mert nem mazoista?

2020. márc. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!