Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Baleset után a biztosító...

Baleset után a biztosító által ajánlott összeg nevetséges. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Motorozás közben (Virago 535) elütöttek, szerencsére nem sérültem meg, de a motort jelentős kár érte. Elhajlott a váltókar, letört mindkét jobb oldali index, a tank behuppadt, a henger hűtőbordái deformálódtak, összetört a levegőszűrő ház, és a kipufogó is csúnyán végig lett marva. Ez eddig csak a motor, és a kabátom, sisakom is használhatatlan. Mindezek után a biztosító 100 ezer forintot ajánlott. Természetesen nem fogadtam el, de ezekután azt mondták a biztosítónál, hogy ennél többet úgysem fizetnek, és ha bíróságra kerül az úgy azzal csak az időt húzom, és nem fogok jól járni.

2020. márc. 11. 17:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
ÁÁ,, gyerek az nem úgy működik ,hogy a biztosító ajánl valami összeget ,ne pitizz már itt,
2020. márc. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyes rosszul tudja.

Ezt gyorskárnak nevezik, te vagy elfogadod az összeget, vagy nem.

A biztositónak se higgy, ők csak nem szeretnek fizetni, bíróság nem lesz.

Ha a gyorskár nem fedezi a javítást, mindent számlával kell igazolnod, és ez be lehet hajtani rajtuk. (persze ez egy külön procedúra)

Ha elfogadod a gyorskárt, akkor semmiről nem kell számla.

2020. márc. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkorse,,elnefogadd a 100 ezret jógyerek, ,kárszakértő mindenképp kell, és szervíz javítani.
2020. márc. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ha minden sérült alkatrészt cserélek rajta az legalább 300 ezer. Ebben még nincs benne a munkadíj, és a fényezés, a felszerelésemről nem is beszélve. Nincs ennyi pénzem, akkorsem ha később behajthatom rajtuk.
2020. márc. 11. 18:29
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Ez így egy ördögi kör, de első lépésként, próbálj meg egy független kárszakértővel beszélni.

Ő hátha részletesebb tanácsokat tud adni.

2020. márc. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Elkell vinni a Virago t a szervízbe, ott csinálják meg neked, és a kárszakértő is odamegy,a rahedli papírjaival.. a ruhádat meg szard le ,,Örülj, hogy ítt irogatsz b aszki..

.( 1, jó sokat megélt,túlélt motoros)..

2020. márc. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne sz..d le a ruhádat! Pár éve nekem is volt balesetem (vétléen voltam), kismotorral. A biztosító beajánlott 50 ezret. Nem fogadtam el, tételesen leírtam, mim mennyibe kerül, illetve javasoltam, hogy vegyenek annyi pénzből részemre egy másik, hasonló tulajdonságokkal bíró járművet. EZEN KÍVÜL!!! Felsoroltam még a sisak cseréjét (buks után cserélendő), motoros ruházat, tételesen felsorolva, kabát, nadrág, kesztyű, bakancs, stb. A biztosító először nem akart fizetni, majd mindenről fotót kért. Beígérték, hogy esetleg meg is tekintik személyesen a sérült tárgyakat. Igaz, több hétbe került, de az ajánlott 50 helyett végül több,m int 200-at fizettek ki. Ne ad fel, legyél elszánt és céltudatos. Lényeg, hogy nem szabad veszekedni, hanem a tényeket kell ismerni és ismételni. Nem árt a jogszabályoknak utánanézni, esetleg ki is jegyzetelni.

Én voltam annyira rámenős, hogy napi szinten hívogattam őket, napi szinten ismteltem a jogszabályokat, a károk felsorolást tételesen, stb. Nekem is fárasztó volt, de megérte.

A biztosítónl meg ne ijesztgessnek bírósággal, mmert ha odáig fajul, ők húzzák a rövidebbet. Ez csak azért volt, hogy rád ijesszenek.

2020. márc. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
És a törés miatt az avúlás utáni pénzt is hattsd be a bitósíton. Az is jár. Törött motor már nem ér annyit, mint a nem törött.
2020. márc. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Első, és fő szabály NE hagyd magad!!! Jól tetted hogy nem fogadtad el.

Első ajánlatuk mindig nevetséges. el kell küldeni őket a pichába, ha kell ha nem is szó szerint, de asztalt kell borogatni.. nyilván az az érdekük hogy ne menj a pénzed után.

2020. márc. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kérdező,,már válaszoltam, de lenne kérdésem, te vagy a sok kilométeres Virago s aki rokontól vette a motort?
2020. márc. 12. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!