Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vàltó olajcsere milyen gyakran...

Vàltó olajcsere milyen gyakran ajánlott, s mennyibe kerül kb?

Figyelt kérdés

A kocsiról: Astra H 2007 1.9cdti automata, 110.000km.


Megérett a vezérműszíj csere, akkor már a vízpumpa is, meg esedékes a motor olaj + szűrő csere is. Az ár csak azért érdekel kb, hogy ne legyek lehúzva...


Mi a helyzet a váltó olajjal? Ki mit tud/tapasztalt?


Köszönöm



2020. febr. 19. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Az automata váltókban 60ezer kilométerenként nem ártana cserélni az olajat, még akkor is, ha papíron "teljes élettartam".


Költségekre nem mondanék összeget, sok mindentől függ, az alkatrész áraktól a munkadíjakig nagy lehet az eltérés.

Árajánlatot lehet kérni a szervizektől, megkérdezni azt is, hogy pontosan milyen alkatrészekkel, olajokkal dolgoznak, és nyilván az se mindegy, hogy hivatalos márkaszerviz, ahol számláznak mindent, vagy egy sarki maszek szerelőhöz viszed

2020. febr. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A szerint ami a gépkönyvben van, ahonnan kiolvastad a vezérlés és olajcsere periódust is.
2020. febr. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi első, akkor cseréltetem.


Második, néztem, de nem talátam azt meg benne sajnos.

2020. febr. 19. 20:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Hivatalosan 60e km-enként kell, de csak akkor, ha az autó "erős igénybevételnek van kitéve" (sok dugóban araszolás, vontatás, ilyesmik).

Én a helyedben cseréltetném, maga a csere annyi, hogy alul kitekerik a leeresztő csavart, kifolyik magától, csavar vissza és fönt beleöntik az új olajat - fél óra munkadíjnál többet ezért elkérni pofátlanság szerintem ha már úgyis ott van az autó. Váltó olajból gyárit raknék bele.

2020. febr. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez egy körülbelüli érték lesz, unix.hu-ról vettem az árakat.


Váltó olaj 10.000 forint literje (3-5 liter kell bele, most had ne nézek utána, ez gyári olaj és más nem is ajánlott)

Kell váltóolaj szűrő, az 7112 forint

És persze a munkadíj, mondjuk legyen 5000 forint


Szóval hellyel közel olyan 55.000 Forint durván (most csak kerekítettem), de ugye ez változhat, hogy mennyi olaj kell a váltóba illetve, hogy milyen drága a szerelő

2020. febr. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Automatában, legalábbis a hagyományosban nem elég a kifolyatós módszer, azt géppel kell cseréltetni vagy ha kézi akkor többször kicserélni egymás után, minimum kétszer, de inkább háromszor vagy négyszer.

Mivel a wandlerben benne marad az olaj nagy része, így a leeresztőn csak a fele folyik ki. Nem véletlenül mennek tönkre sajnos az automaták, nem azért, mert szarok meg kényesek, hiszen jóval többet kibírnak egy kézinél. Azért mennek tönkre, mert sokszor a szerelők se értenek hozzá. Gyanítom még azzal sincs tisztában sok ember, hogy a nívóján az olajszint (ha van nívó) járó motornál, végigkapcsolt P, R, N, D fokozat után rögtön megnézve érvényes. Ha álló autón töltik fel jelre akkor az kevés lesz stb.

2020. márc. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!