Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kisebb baleset esetén nem...

Kisebb baleset esetén nem egyszerűbb a károkozónak kifizezni a kárt, mintsem bevonni a biztosítót?

Figyelt kérdés
Éppen olvasgattam a biztosítás feltételeit illetve esetleges következményeit és megakadt a szemem azon, hogy a biztosító 5 éven át akár 300%-os károkozói pótdíjat számolhat fel. Kisebb baleset esetén, mondjuk egy koccanás ahhol csak a lökhárító sérült, nem egyszerűbb személyesen "készpémnzzel" rendezni a kárt?

2020. febr. 15. 20:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
És mi a garancia, hogy utána nem akarja majd hivatalosan is intézni a másik fél? Hogyan bizonyítod, hogy te már fizettél?
2020. febr. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Az utólag simán letagadható. Vigyázz ezzel a készpénzes dologgal. Ez zsebből zsebbe veszélyes, mert ott hirtelen jó minden, egy hét múlva meg újra előáll a sértett, hogy fizess hivatalosan is, és nem fog emlékezni a készpénzre. És ilyen van hidd el.

2020. febr. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A biztosító bevonása után is dönthetsz úgy, hogy te fizeted a kárt. Viszont így le vagy védve.
2020. febr. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
És ha nem töltik ki a kék-sárga lapot?
2020. febr. 15. 20:53
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
A szüleimmel előfordult ilyen (a másik fél volt a hibás). Papírt írtak a fizetés tényéről (2 tanú stb), majd a fizetés után a balesetkor megírt, majd a biztosítóhoz addig be nem adott bejelentőt is összetépték. Nekik nem jutott eszükbe utána másodszor is legombolni a vétkes félről a javítás költségét, de lehet, hogy tényleg van, aki így akar plusz pénzt szerezni.
2020. febr. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
Ja, és nem azonnal, a balesetkor fizettek, hanem megírták a kék-sárgát, csak a vétkes fél kérte, hogy még ne adják be, kifizeti a kárt. Utána a szerelővel való konzultáció után gondolom telefonon megbeszélték az összeget, eljött hozzánk a fickó, fizetett, megírták a papírt a tanúkkal, összetépték a bejelentőt és ennyi. De ma már utalni is simán lehet, akár ott helyben a telefonodon a netbankból, és annak is nyoma van, nem lehet utólag letagadni.
2020. febr. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

Kerek 20 éve vezetek, de szerencsére nincs ilyen irányú tapasztalatom. Eddig csak azt hittem, hogy aki kárt okoz, annak csak kettővel csökken a bónusza következményképp.

Két éve viszont hátulról belém durrantak. Az akkor 3 hónapos autómon a lökhárítóm külső műanyag burkolatán egy arasznyi részen felrepedt az anyag. Alatta meg sem karcolódott. Tolatókamera, parkszenzorok is karcolás nélkül megúszták. Kijött a kárszakértő, mivel fiatal autóról volt szó a javítgatás helyett komplett cserére vette. Szervizben megrendelték az új elemet, lefényezték, kicserélték. 2 napot voltam kénytelen nélkülözni az autót. Bár nekem egy fillért sem kellett fizetni, mert a szerviz közvetlenül a károkozó biztosítójával intézte az anyagiakat, a számlából kaptam én is egy példányt. Kb 300.000Ft volt a végösszeg. Sokra mentem volna, ha a vétkes a kezembe nyom egy húszezrest és ezzel ő úgy gondolta volna hogy el van sikálva.

Mielőtt valaki arra gondol, hogy egy drága prémium autóról van szó a fenti történetben 300.000Ft-os lökhárítócserével: nem! Ez egy Opel Astra. Szerintem ebben az esetben jobban járt a károkozó, hogy a kötelezője rendezte, mintha neki kellett volna a 300-at egyben kicsengetnie.

2020. febr. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%
De csak legyen nyoma mindennek.... tanúk, papír, videófelvétel.
2020. febr. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
#7-es a biztosító meg a szakember mindig arra megy, hogy a legegyszerűbb és legköltségesebb módon oldják meg a károkozást, legalább jól ki lehet vele szpatni aki okozta. Az egész egy oltári nagy lehúzás. Mindig 300e indul a legkisebb fos karcolás is.
2020. febr. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy kisebb balesetem, és a biztosító felajánlotta, hogy ha kifizetem a kárt (kb. 15.000 ft volt), akkor úgy tekinti, mintha nem történt volna semmi, nem emel díjat, nem sorol át más osztályba. Tehát szerintem ilyen esetben ez a legpraktikusabb, intézze el a biztosító kárszakértője a kár felmérését, és legfeljebb utólag te meggondolod, hogy miként jársz jobban.
2020. febr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!