Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ellenőrzések autókázás előtt?

Ellenőrzések autókázás előtt?

Figyelt kérdés

Időnként el szoktam menni vezetni főként éjjel és leginkább szinte mindig a Szentendre-Visegrád közti útszakaszon vagy a környékén, ugyanis ott anélkül lehet száguldozni, hogy gyorshajtást követne el valaki hiszen az út adottságai miatt még sok helyen a 90-100 is nagyon sok. Itt viszont lehet rendesen pörgetni a motort és folyamatosan magasabb fordulatszámon tartani és maximálisan kihasználni.


Éppen ezért egy ilyen út előtt mindig leellenőrzöm az autót, hogy minden rendben e. Amit én szoktam, az az olajszint, hűtőfolyadék, fékfolyadék, világítás, gumik állapota. Olajcsere 9-10ezer km-enként, hűtőfolyadék is a legutóbbi olajcserénél lett cserélve.

Valakinek van esetleg még tippje miket érdemes átnézni az autón ilyenkor indulás előtt?



2020. márc. 12. 07:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nyomj rögtön az elején egy satuféket, hogy áll meg az autó.
2020. márc. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
4%
Az autón semmit, de te megnézethetnéd magadat egy orvossal.
2020. márc. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21%

D ögölj meg mihamarabb te b arom,véletlen van

baleset,és mivan ha halált okozol te is, te o stoba.

2020. márc. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
25%

Ha jól tudom, lehet a rendőrségen javaslatot tenni, hogy hol legyen gyakrabban sebesség ellenőrzés.

Azt hiszem élni fogok a lehetőséggel.

2020. márc. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
43%

Jaj de sok itt a hülye..

Azt írta a kérdező tulajdonképpen hogy elmegy kocsikázni és nem lépi túl a sebességhatárt...

Amúgy kérdező, amiket a jogsi letételekor tanultál, azokat célszerű leellenőrizni elvileg mindig legalább a napi első elindulásnál. Tény hogy szinte senki nem ellenőrzi, de ha te ezt teszed szerintem bőven jó vagy.

2020. márc. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Én egyszer csináltam egy végsebesség tesztet, az csak random jött, nem ellenőriztem semmit, de 3 éves kocsi volt. Az én autóm végsebességét viszont már régóta tervezem lemérni, annak nem szaladok csak így neki, mert 16 éves. Éppen most lesz műszaki, akkor tökéletes állapotban lesz, meg ki lesz cserélve rajta pár alkatrész, ennél ideálisabb alkalom nem nagyon lesz.
2020. márc. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Mi a baja mindenkinek, hogy sikerült ezt félreérteni? Pont azt írtam, hogy a sebességhatár túllépése nélkül tudok menni gyorsan. Nem azzal vagánykodok hogy kigyorsítás meg 0-100 meg autópályán 200-al, városban 200-al. Ezen az úton végig 90-el lehet menni mert lakott terület. +15km/h túllépés alatt a trafipax se büntet. Én olyan 98-100-al megyek max alapesetben de itt még annyival sem. Valóban lehetne menni 90-el de kanyargós az út viszont pont ez a jó benne, hogy nem kell száguldozni, mert ezen az úton már az 50-70 2-esben vagy 3-asban is elég izgalmas lehet. Viszont ez nem normál igénybevétel, ezért érdekelt hogy ezek mellett még miről érdemes meggyőződni indulás előtt. Fék és gumik nyilván fontos, futómű is jobban van terhelve hiszen nagyobb sebességnél jobban bedől az autó, intenzív fékezések miatt a fék is, a motor meg folyamatosan 3-4ezer körül pörög minimum tehát olaj, hűtővíz megintcsak fontos, világítás pedig alap. Nekem ennyi jut eszembe érdekelt még mi az ami fontos lehet.

Az első válaszolóknak ment is a lepontozás, valószínűleg a városban 40-el tötymörgő mobilozó hátradölős emberkék írtak akik azt se tudják hol vannak és másodpercenként nyomodják azt a k*va fékpedált mert éppen felébredtek és rájöttek hogy mobilozás közben még ment az autó de nem mentek neki épp semminek, lehet visszamerülni a mobilba, legolcsóbb legsz*rabb üzemanyagot (1500-ért töltsd tele) emberkék akik műszaki alkalmával cserélnek talán oljat vagy eladják kocsit mert széthullot.

Én karbantartom az autót, az műszakilag biztonságos, minden rendben működik rajta, két kéz a kormányon és nem a mobilt nyomkodom, nem lefekszek a kocsipadlóra és hátradőlök hanem ülés háttámla rendesen felállítva úgy hogy ki is lássak az autóból. Van aki vezetője a saját autójának és van aki utasa a vezetőülésben. Utóbbi inkább üljön buszra ott lehet nézni ki bamba tekintettel az ablakon meg mobilozni.

2020. márc. 12. 15:49
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez sokkal veszélyesebb amúgy, mint 200-al az autópályán, a környékünkön sok halálos baleset történt olyan utakon, ahol 90 a korlátozás, de a 60-at is túl soknak érzi az ember. Mondjuk ehhez kell tudás, hogy mennyi az a max sebesség, amivel be lehet venni a kanyart, de elég egyszer elszámolni.
2020. márc. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát ez az, ez benne a jó. Ezért a rendőr se szól neked, ha meg hibázól, úgyis az árokban végzed és akkor a legkisebb gondod lesz a károkhoz képest csekély pár tízezres ESETLEGES bírság a relatív gyorshajtásért.
2020. márc. 12. 19:59
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

KÉRDEZŐ!

Úgy túnik, te egy szabálytisztelő, végtelenül következetes, meggondolt/megfontolt sofőr vagy.

Műszaki rálátásod példaértékű, és követendő.

Csak csodálni tudlak, hogyan lehet valaki ennyire tökéletes?


Egy ilyen zseniális pilótának csupán annyi tanácsot tudnék adni:

NE ELLENŐRIZZ SEMMIT, ÉS SOHA TÖBBÉ NE ÜLJ AUTÓBA! ;)

2020. márc. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!