Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van felháborodva a...

Miért van felháborodva a használtautó eladó, ha nem akarok zsákbacskát venni?

Figyelt kérdés
Első autómat szeretném megvenni, gondos utánajárással. Sok használtettesztet olvasok, és figyelek a tipúshibákra, emellett rengeteg cikkben olvastam, hogy okos dolog a festékvastagságmérő. Szereztem is egy készüléket, hogy ezzel kiszűrjem a karabambolozott/javított autókat, de utolsó alkalommal az eladó dühösen elküldött miatta, még mielőtt ajánlatot tettem.

2020. márc. 14. 12:56
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ez történetesen egy negyedik generációs benzines Ford Fiesta volt. 100ezer forintért hirdette egy 30éves férfi, és már csak 40nap műszakija volt.
2020. márc. 14. 12:58
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Ilyen árkategórinál ne várj jó autót. Egy 100e ft-s autó jó esetben még egyben van, nemhogy törésmentes...ne viccelj.
2020. márc. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
100ezres autónál én is elzavarnálak, ha neki álnál réteg vastagságot mérni. Ennyiért örülj, hogy még megy, nekem a biciklim került ennyibe.
2020. márc. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%
Ne foglalkozz vele, jogodban áll atnezni az autót vásárlás előtt! Bölcsen teszed, hogy ilyen körültekintő vagy, sok későbbi drága kellemetlenségtől megkíméled vele magad. Ha ez eladónak ellére van az alapos átvizsgálás akkor nyilvánvalóan rejtett hibái vannak az autónak. Törött, sok kilóméteres autót nem szabad venni! Sok sikert kívánok a vásárláshoz!
2020. márc. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
40%
Az ilyen autókat és eladókat hagyd a "Pinkába"! Nem véletlenül lett dühös, hanem mert vaj volt a füle mögött. Örülj neki, hogy rögtön az elején kiderült. Mikor legutóbb használt autót vettem, még az eladó hozta a mérőt, külön kérés nélkül és a szemem láttára mutatta, mérte körbe a teljes autót, hogy minden elem javításmentes. Márkaszervizes állapotfelméréssel sem volt semmi gondja. Akinek nincs takargatni valója, az nem fog elzavarni ilyenek miatt.
2020. márc. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
Jogod van átnézni, az eladónak pedig joga van elzavarni az ilyen piti s zarrágókat. Mi itt a probléma?
2020. márc. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%
egy százezres autónál örülni kell ha nem esik szét, nem kell különösebb elvárásokkal lenni.
2020. márc. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
8%

Fiestát ne, figyi. 5 éve vettem, eddig semmi baja nem volt, itt mindig írtam, hogy legjobb döntés meg, ( Fiestás kérdésnél mindig válaszoltam, na) , nekem előjött, hogy felbőg a kocsi, kicserélem az alapjárati motort, 3 hétig jó, majd ismét, mintha beragadna a gáz, de nem, semmi szorulás.


Amúgy nem vagy sz*rrágó, hisz nem mindenki vesz magának 5 millióért autót, csak itt gyakorin szokás ez.

2020. márc. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van, hogy mint vásárló meg akarsz bizonyosodni az autó állapotáról, de könyörgöm, a 100 ezres kategóriában 20+ éves autók vannak, nem fogsz egy olyat sem találni, ami nem volt sérülve. Semmi értelme nem volt ezért venni egy festékvastagságmérőt...
2020. márc. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

Százezres autónál mit akarsz méricskélni? Van rajta festék vagy nincs? Ezt látod szabad szemmel is.

Nem lehet, hogy csak kiröhögött és azért hajtott el, mert nem bírta abbahagyni a nevetést amíg ott égetted magad?

2020. márc. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!