Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 100-as benzin mennyire lehet...

100-as benzin mennyire lehet káros a motornak hosszútávon?

Figyelt kérdés

Én eddig mindig prémium üzemanyagot tankoltam, mert voltam egy 1-2 hónapig kútkezelő és tudom mit rakunk bele és mi van benne ami az alap benzinben nincs.

100-ast nem tankoltam, hiszen az autóhoz előírt az a 95-ös, ehhez tervezték a motort, ehhez a sűrítési arányhoz van.

Viszont most sajnos szembesültem azzal, hogy a prémium üzemanyagba is beleba*zták az etanolt pluszba, most már az is E10 pedig úgy tudtam az megmarad E5, szóval most úgy néz ki muszáj lesz 100-asra váltani.


Szabad? Jobban járok vele ha inkább benyelem az E10-et hosszútávon okozta kárait vagy a 100-ast tankoljam? Ha a 100-as okoz majd kárt, akkor melyikkel járok jobban?

Ha nem okoz kárt, akkor mi fog változni attól eltekintve persze, hogy majd "k*rvára menni fog tőle az autó meg +50 lóerő".


2001-es Ford Mondeo MK3 Duratec HE DOHC 1.8 L 16V (Mazda L motor)

Sűrítési arány : 11.3



2020. márc. 17. 18:42
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Semennyire.
2020. márc. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
65%
Azt sem tudod mi az a Sűrítési arány .
2020. márc. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
77%

Lerágott csont. December eleje óra mindenhol E10 van, csodálom hogy ex-kútkezelőként ezzel most, laza negyedév késéssel sikerült szembesülni.

A 100-as benzin semmiben nem tud kárt tenni, csak egy jelentős tartalék van a kopogástűrésében, amit a motorok nagy része nem tud kihasználni. De ártani nem tud, semmilyen körülmények között.

Hogy az E10 mennyire káros az csak idővel derül majd ki, ami nem szeretett volna részt venni az össznépi kísérletben, az decemberben átállt a 100-as prémiumra. Fontos, hogy csak a MOL és az OMV 100-as prémium benzinje etanol-mentes (ezekben ETBE a biokomponens), a Shell a keleti piacokon gagyizik és itt a 100-as Racing-ben is etanol van ETBE helyett. Németországban a Shell 100-as is etanolmentes.

2020. márc. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

A dugattyú felső holtpontból számított a hengerben felette lévő tér és a lökettérfogat aránya. És nagyon is számít ehhez, hogy milyen üzemanyagot tankolok, az se jó ha alacsonyabb oktánszámút de az se hiszem hogy jó ha magasabbbat.

Nem akarom a forgattyús mechanizmust a tervezettnél jobban terhelni azzal, hogy korábban visszalökődik a dugattyú. Nyilván nem vagyok ebben szakértő, nem vagyok mérnök, éppen ezért bizok azokban akik az autót tervezték, legyártották és azt írták a kézikönyvbe, hogy 95-ös üzemanyagot kell belerakni meg 5W30-as olajat kell belerakni, meg a többi. Ford olajat rakok bele, a gyártó által előírt oktánszámű üzemanyagot tankolom és eddig nincs bajom a kocsival, nem is akarok ezen változtatni.


Ha annyira nem értenék az autómhoz akkor nem foglalkoznék ezzel se és lesza*nám és tankolnám bele a legolcsóbb üzemanyagot meg raknám bele a legolcsóbb utángyártott szűrőket.

Minden olajcserét eddig magam végeztem el otthon, minden magam cserélek rajta szinte, kivéve a klímaberendezés ahhoz nem tudok nyúlni meg persze motorba se fogok belenyúlni ha úgy alakul, de futóműalkatrészek, féket nemrég cseréltem rajta, stb.


Hasznos válaszra számítottam.

2020. márc. 17. 18:59
 5/33 anonim ***** válasza:
68%
Basszus, visszasírom a régi időket, mikor itt együtt untuk a napi 20 db E10 kérdést. A mostani koronavírusos brutál intézkedések mellett ez maga volt a mennyország.
2020. márc. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Értelmes emberek, én nem az E10-ről kérdeztem hanem a 100-as üzemanyagról amiről nem tudhatok mivel még soha nem használtam.

Mégegyszer: 100-AS ÜZEMANYAGRÓL SZÓL A KÉRDÉS, CSAK AZ E10-ET MEGEMLÍTETTEM MINT OKOT AMIÉRT VÁLTOK A 100-ASRA!!!

2020. márc. 17. 19:02
 7/33 anonim ***** válasza:
44%
A te Autód, nemfog semmit érezni a különbözésből,
2020. márc. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Mivel hogy képtelenség ezen az oldalon hasznos választ kapni pedig igazán egyszerű kérdést tettem fel és a válaszadáshoz szükséges minden adatot is megadtam, így részben én utánkeresgélek most, egyelőre azt tudtam meg, hogy elméletileg az én autómnak az E10 TALÁN nem ár, elméletileg nem de azért nem biztos, viszont másrészről a 100-as se árthat neki mivel van benne kopogásérzékelő és szabályozza majd az előgyújtást ha szükséges.


De azért ezek csak saját tippek, jobban örültem volna ha ezen az oldalon kapok VÁLASZT a KÉRDÉSEMRE ha már ez az oldal neve és erre van kitalálva.

2020. márc. 17. 19:11
 9/33 D. Brasco ***** válasza:
47%
Nagy benzinkutas lehetsz ha ez a kerdes felmerült benned........még azt áruld már el hogy szerinted mit tudna ártani a motornak a 100-as benzin.....baromi kivancsi lennek ra!
2020. márc. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

A benne lévő adalékanyagok semmit sőt nagyon is jót tesznek. Viszont maga a magasabb sűrítési arány ha erre nincs felkészítve a motor és mivel LEGFELJÉBB 95-öt írnak elő így gondolom nincs. A nagyobb oktánszám teljesítménycsökkentést okozhat mivel tökéletlenebb lesz az égés mert magasabb a nyomástűrése.

Abban nem vagyok biztos, hogy ehhez a kocsi tud e igazodni ugyanis abban az esetben NAGYON MINIMÁLIS teljesítménynövekedés érhető el és sokat bár nem használ neki kivéve az adalékanyagok, de ártani semmiképpen nem árt. Viszont ha erre nincs felkészítve az autó, a magasabb oktánszámű üzemanyagnak kisebb az energiatartalma, magasabb a nyomástűrése, nehezebben fog meggyulladni emiatt lesz majd "kopogásos" az égés.

2020. márc. 17. 19:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!