Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 100-as benzin mennyire lehet...

100-as benzin mennyire lehet káros a motornak hosszútávon?

Figyelt kérdés

Én eddig mindig prémium üzemanyagot tankoltam, mert voltam egy 1-2 hónapig kútkezelő és tudom mit rakunk bele és mi van benne ami az alap benzinben nincs.

100-ast nem tankoltam, hiszen az autóhoz előírt az a 95-ös, ehhez tervezték a motort, ehhez a sűrítési arányhoz van.

Viszont most sajnos szembesültem azzal, hogy a prémium üzemanyagba is beleba*zták az etanolt pluszba, most már az is E10 pedig úgy tudtam az megmarad E5, szóval most úgy néz ki muszáj lesz 100-asra váltani.


Szabad? Jobban járok vele ha inkább benyelem az E10-et hosszútávon okozta kárait vagy a 100-ast tankoljam? Ha a 100-as okoz majd kárt, akkor melyikkel járok jobban?

Ha nem okoz kárt, akkor mi fog változni attól eltekintve persze, hogy majd "k*rvára menni fog tőle az autó meg +50 lóerő".


2001-es Ford Mondeo MK3 Duratec HE DOHC 1.8 L 16V (Mazda L motor)

Sűrítési arány : 11.3



2020. márc. 17. 18:42
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Oh szerintem felcseréltem akkor a dolgokat és valamit nagyon összekevertem.
2020. márc. 18. 07:13
 22/33 anonim ***** válasza:
A törölt kérdés volt az igaz.
2020. márc. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
0%

"Jobban járok vele ha inkább benyelem az E10-et hosszútávon okozta kárait vagy a 100-ast tankoljam?"


Döntsd el... Drágább a prémium és a 100-as is mint az alap. Ha neked a lelked ettől jobb lesz akkor tankolj bele 100-ast.

2020. márc. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Az adalékanyagok miatt eddig is prémiumot tankoltam csak nem a 100 oktánosat.

Attól nem a lelkemnek lesz jobb hanem az autónak, ez tény hogy kerül bele olyan plusz ami az alap benzinbe nem.

Szóval választhatok, hogy veszek prémiumot amibe már belemérték az adalékanyagokat vagy veszek alap benzint amihez majd veszek külön adalékot és én öntögetem bele minden tankolás után. Igazából mindegy, de az adaléknak van haszna.

2020. márc. 18. 08:40
 25/33 A kérdező kommentje:

Egyébként most komolyan emberek 1000-1500Ft különbségeken állnak le sz*rozni tankolásonként úgy, hogy közben autót birtokolnak? Mennyibe is kerül az autó fenntartása?

Vagy itt mindenki olyan, hogy a műszakiig nem cserél olajat, nem végez semmilyen karbantartást aztán ha nem megy át a kocsi akkor veszek egy másikat 100ezer körül használtan és azt is használom 2 évig vagy amíg szét nem rohad.

Ilyen felfogással és sem tankolnék jobb üzemanyagot.

2020. márc. 18. 08:42
 26/33 anonim ***** válasza:
102+benzint tankolj és kész.
2020. márc. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 D. Brasco ***** válasza:

"

Az adalékanyagok miatt eddig is prémiumot tankoltam csak nem a 100 oktánosat.

Attól nem a lelkemnek lesz jobb hanem az autónak, ez tény hogy kerül bele olyan plusz ami az alap benzinbe nem."


Na,meselj had okosodjunk mi is!Mit adtak be neked a marketing osztályosok?mik ezek az adalékok meg mi hasznuk van?

2020. márc. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Figyelj, most minden szarkazmus meg kötözködés nélkül inkább te meséld már el nekem, hogy te szerinted miért hülyeség és csak marketing ez a prémium benzin?

Csak mert én úgy tudom és látom is, hogy valamit beleöntenek, tehát mondjuk azt, hogy ez tény. Aztán lehet, hogy almalevet öntenek bele, de valami tényleg kerül bele ami az alapbenzinbe nem.

Én úgy tudom, hogy valóban kerülnek bele korróziógátló meg hasonló adalékok, amik segítik a kenést, az égést stb. Hogy mik azt nem tudom pontosan még körübelül sem, és különösebben nem is érdekel. Ha nem valami hasztalan szart öntenek bele hanem olyasmi vagy jobb adalékot mint amit én a Homasita-ba tudnék venni akkor már az nekem elég.


Ezért mondtam, hogy tankolhatok én is alap üzemanyagot csak akkor vennem kell mellé adalékot és kimérni meg nekem öntögetni bele minden tankolásnál.

Nem pusztulna bele az autóm ha alap benzint tankolnék, de ártani nem árt neki és lehet, hogy minimálisan hosszabbít a motor, az üzemanyagpumpa, az injektorok élettartamán.

2020. márc. 18. 19:03
 29/33 anonim ***** válasza:

"Csak mert én úgy tudom és látom is, hogy valamit beleöntenek, tehát mondjuk azt, hogy ez tény. Aztán lehet, hogy almalevet öntenek bele, de valami tényleg kerül bele ami az alapbenzinbe nem."


Jó, hol élsz komolyan... szerinted majd ha valamit tesznek is bele azt majd a kúton öntögetik bele?

2020. márc. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Nem szerintem hanem én magam öntögettem bele a kúton. Miután lecsapoltuk az üzemanyagot, az más hogy egyébként mit raknak a prémium üzemanyaba ami már a tartályban ott van szállítás előtt és emellé még a kút is belerakja a saját keverékét.

Ha megkérdezed a kúton, van nekik külön maszk és szemüveg, nálunk névvel ellátva volt pont arra az alkalomra, amikor kimérjük és beleöntjük az adalékot az üzemanyagba.

2020. márc. 18. 21:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!