Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tanulóvezetők, ti mennyi idő...

Tanulóvezetők, ti mennyi idő után éreztétek úgy, hogy megy a vezetés?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem el vezetni, és annyira bénának érzem magam. Az első órán, mikor a megállást, elindulást, sebességeket stb.gyakoroltuk, az nem ment rosszul. Azóta kétszer vezettem kis forgalmú úton városban és lakott területen kívül, meg egyszer voltunk rutinpályán, de elég szrul ment minden, alig tudok annyi felé figyelni, nem "érzem"az autót, nem bízok magamban, hogy tudom rendesen irányítani, egy nagy görcs vagyok végig, félek is a forgalomban. Az oktatóm türelmes amúgy, rendesen, érthetően magyaráz, csak ugye elsőre mindent tökéletesen kellene csinálni. Nekem meg sokadjára sem mindig megy. Gondoltam, hogy nekem nem lesz egyszerű megtanulni vezetni, de kicsit elkenődtem, hogy 8 óra után még a sebességet kell keresgélni néha váltáskor pl.(nem azért mert nem tudom, hol van, hanem mert annyira sokfelé kell koncentrálni, és nem jön mindig automatikusan, mit hogy kell). Az oktatóm is azt érezteti, mondja, hogy ez így nem jó. Ráadásul most a vírus miatt nem is tudom egyelőre, mi lesz az órákkal.
2020. márc. 22. 22:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A vezetéssel nem volt gond az első pár óra után.

Egyedül a parkolásokkal volt gondom.

2020. márc. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Fél éve van jogsim és jogsi szerzés után pár hónappal kezdtem úgy érezni, hogy megy xd Szóval kitartás! Gyakorlás teszi a mestert ;)
2020. márc. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Vizaga után 1 évvel.
2020. márc. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

30.óra után kezdtem érezni,hogy ez nem is annyira nehéz,mint egész életemben gondoltam. 42.óránál kezdtem bátrabb lenni,én hoztam a döntéseket az oktató helyett. Mikor váltsak sávot,hova parkoljak.. addig "nem dönthettem el" ....

jövőhéten lett volna a vizsgám. így jártam. :)

2020. márc. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Oh, basszus, #4, átérzem. Nekem is. Mondjuk a rutin, de alig vártam, meg a páv-ot.. ehhh.
2020. márc. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#4 nekem is jövőhét hétfőn lett volna a második forgalmi vizsgám. Így eltolódik 2-3 hónappal :/
2020. márc. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Én soha nem vezettem előtte, és én is nagyon bénának éreztem magam. Nekem a legelső óra sem sikerült úgy, ahogy gondoltam. Túl gyorsan kezeltem mindent, aztán a kapkodás miatt csak hibáztam. De a 16. óra után már jól ment minden, kivéve a párhuzamos parkolások. Nekem is most lett volna 7.-én a vizsga, de így nem tudom mennyit felejtek majd.
2020. ápr. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
20 óra után kb forgalomban, parkolások még mindig lassabban mennek pedig már 2 hónapos a jogsim. Jogsi után meg az első hónap vagy pár hét attól függ mennyit vezetsz, nehézkes és izgulós, utána már csak bizonyos dolgok amik neked kevésbé mennek. Vezess minél többet ha már meglesz a jogsid, amíg nem addig meg kérdezz mindig az oktatótól bármiben bizonytalan vagy. Sok sikert.
2020. ápr. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Hát én ugyan így vagyok. Február óta nem voltam vezetni. 12 óra után annyira nem ment,hogy sírva szálltam ki a kocsiból. Nagyon félek, holnap újra próbálom. Nekem az oktató alig magyaráz. Elvárja,hogy tudjam. Amikor valamit nem jól csinálok akkor se szól... Nem segít tanulni. Elhiszem,hogy ő azt várja,hogy tudjam.. De én még nem tudom. És akkor megy az idegbaj. Haragszok magamra és rá is. Befeszülök és onnantól 1 jó dolog sincs amit meg tudnék csinálni. Szükségem lenne arra,hogy szóljon mikor lassítsak, tegyem vissza kapcsoljak fel. Nekem ez lassabban megy megtanulni. Nem érdekel ha 45 órával megyek vizsgázni és az se ha 20 óra után még szól,hogy mi fog következni. De az,higy egyedül magamra számítok ő meg telefonál... Hát halál félelmem van sokszor...
2020. jún. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyolcas válaszoló vagyok. Szerintem ha nem tudsz tőle kérdezni és nem tanít, akkor sürgősen válts oktatót, hisz nem csak egy kártyáért fizetsz többszáz ezret, hanem a tudásért/oktatásért! A vezetés nem játék, ha az alapokat se tanítja meg neked, akkor abból a későbbiekben súlyos gondjaid lehetnek. Ha megvan a jogsi, utána rájön az ember magától is dolgokra, hozzászokik a saját autójához.
2020. jún. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!