Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a tanulóvezetők leggyakorib...

Mi a tanulóvezetők leggyakoribb hibája, rossz berögződése?

Figyelt kérdés

Most kezdtem vezetni, és van jópár hibám, ami így utólag nézve triviálisnak tűnik, tudom, hogy nem jó, de ott, az autóban mégsem tudok tőlük szabadulni.


Ilyen pl, hogy váltásnál rajtamarad a lábam a gázon, vagy túl későn váltok.


Nektek milyen hibáitok voltak, vagy mikről hallottatok?


(Érdeklődök, hogy mire figyeljek jobban, remélhetőleg le tudom ezeket küzdeni.)



2018. márc. 15. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

A vezetés gyakorlati lecke, nem hiszem, hogy elméletben lehetbrá készülni, föleg nem arra, hogy mások milyen hibákat vétettek, mert az náéad nem biztos hogy hiba lesz.

Nekem pl vol egy olyan, hogy sávváltások előtt ösztönösen lassítottam, holott olyankor inkább gyorsitani kell.

Jobbra kanyarodás előtt behúzódtam a felező felé, ami szintén nem jó, bár ahogy elnézem sokan még jogosítvánnyal vezetve is balra húzódással kezdik a jobbra kanyarodást, ott is, ahol szükségtelen.

Amúgy a legtöbb hiba a megosztott figyelemből fakadó szabálytanság lehet, ami sokszor aproságnak tűnhet, de a vizsgán bukó.

Sávváltás elött elfelejt látványosan hátra nézni, nem.látványodan néz oldalra, nem veszi észre a zebrához.közelítő gyalogost, megállás nélkül tovább hajt a zebra elött álló másik jármű mellett.

Ami talán.nagyon általános, az, hogy látja a tanuló a táblát, de nem reagál rá, nem tudja, hogy az meddig érvényes.

Ezekre nem lehet elméletben készülni, ezen csak a gyakorlás tud javítani.

2018. márc. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

Nekem például az otthoni, mezőn és udvaron vezetés után berögzült a lábamba az, hogy lassú kanyarodáskor mindig nyomom a kuplungpedált, és ez annyira berögzült valamiért, hogy nagyon kellett koncentráljak, hogy ne tegyem ezt. Emlékszem, már megvolt a jogsim, és még hosszú ideig gyakran előfordult ez a jelenség. Egyébként sok tapasztalt vezető is beleesik ebbe a hibába.

Aztán néha megesett, hogy bizony kuplungról megfeledkeztem váltásnál, aztán nagyon ciki, mikor hangosan kerreg a váltó, az utcán is mindenki látja, hogy ni milyen béna sofőr. Vagy olyan is volt, hogy nem húztam be rendesen például kettesbe a váltót, aztán mikor a legjobban gyorsítottam volna, gázadáskor csak üreben pörgött fel a motor.

Ezekmellett még számtalan KRESZ-el kapcsolatos hiba is előfordul, de városban mai napig hibázok sokszor akaratomon kivül, szerintem ez mindenkivel előfordul.

2018. márc. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenkinél másak a hibák, én például azzal húztam az oktatóm idegeit, hogy (szerinte) nem finoman kezeltem a váltót, hanem becsaptam a fokozatba, mint egy versenyautónál. Berögződésről meg nem beszélhetünk, hiszen az csak úgy alakulhat ki, ha előtte sokat vezettél már autót, amit erősen kétlek. Az oktatómnak viszont volt egy idegesítő berögződése: Amikor megálltunk, akkor reflexből behúzta a kéziféket nekem, én meg néha ezt elfelejtettem és úgy akartam indulni.
2018. márc. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért nem berögződés ha rajta hagyod a lábad a pedálon.

Ez csak gyakorlatlanság, nem tudsz még több dologra figyelni.

Figyelj oda, tanulnod kell még.

2018. márc. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!