Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az országúton menet közben...

Az országúton menet közben kiesett a bordásszíj az autómból. Seat leon 2002. Elment a szervóm, de haza tudtam vezetni. Találkozott vki ilyennel?

Figyelt kérdés

2020. márc. 24. 09:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Még nem. De én rendszeresen szemrevételezem. A legapróbb sérülésnél, repedésnél, vagy nyikorgásnál azonnal cserélem. Nem egy nagy tétel. Ha elszakadna, vagy leesne pl feszítő hiba miatt, akkor rosszabbul járnék. Nekem a szervom elektrohidraulikus, semmi köze nincs a hajtáshoz. De a szíj hajtja a vízpumpát, generátort és a klímakompresszort esetemben. Nálunk most 20 cm hó van. Tehát klíma néklül még ellennék. De vagy leállna a motor, mert lemerül az akksi, vagy megfőne vízkeringés hiányában.
2020. márc. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az elsőnek üzenném: gondoltam, hogy lesz egy ilyen humor herold.


Másodiknak, hogy most 1555mm-es szíj volt, de azt mondják 1545mm-es is jó rá. Ez valós?

2020. márc. 24. 10:45
 3/9 Wadmalac ***** válasza:

Az valószínűleg a hosszbordás szíj.

Bordásszíj a vezérmű hajtáson van, ha az esett volna le, már kuka lenne a motor és még mindig ott állna a kocsi, ahol történt.


A hosszbordás szíjat azonos hosszúra kell cserélni és a mérvadó másikadat a bordák száma és profilja. Ennek megvan a saját kódja.

Kocsikbana PK profil az általános. A PK4 a 4 pordás PK profil. Van PK5, PK6 stb.

Ez a szíjon szerepel, de motorkód alapján az autósboltokban is meg tudják nézni, melyik kell.


Egy PK4-esre fel tudsz tenni egy keskenyebb, 3 bordás PK3-at is, de az élettartam kisebb lesz és könnyebben csúszik meg.

2020. márc. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igen hosszbordás, köszi
2020. márc. 24. 13:21
 5/9 A kérdező kommentje:
6pk1555
2020. márc. 24. 13:22
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekünk is szakadt a hosszbordás szíj. Az M4-esen, így muszáj volt vontatni. Talán elment volna valameddig (míg lemerül az aksi), de sötétedett, szóval túl nagy kockázat lett volna (utána világítás sem lett volna).


De egyébként igen, haza lehet vezetni, amennyiben nem merül le addig az aksi.

2020. márc. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem egyértelmű volt, hogy a hosszbordásról van szó. Vezérműszíj szakadás esetén nem megy vele senki haza.

Hosszban ez 10 mm különbség. Az semmi. Nyugodtan felrakható. A minimális különbséget simán kirugózza a szíjfeszítő.

2020. márc. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az teljesen mindegy hogy találkozott e már ilyennel valaki.

Inkább vidd el egy szakemberhez mert ott komolyabb baj is lehet.

Valami fellazult és azért esett le.

Lehet a feszítő vagy a generátor, de az is lehet hogy a főtengely ékszíjtárcsa lazult fel.

Nagyon át kell nézegetni mert ha nem fut síkban az összes, akkor megint lefogja dobni.

2020. márc. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Találkoztam. Ki lett cserélve, majd párszáz km után megint megette a szíjat. Kiderült, hogy nehezen forgott a generátor, és egy kicsit csúszott rajta a szíj.

De akkor is lehet ilyen, ha valamitől olajos lesz.

2020. márc. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!