Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon hol találhatóak...

Magyarországon hol találhatóak ilyen helyek?

Figyelt kérdés

Olyan forgalomtól nem elzárt, de nem is, vagy csak nagyon ritkán használt útvonalakra gondolok, ahol lehetne kicsit a kresz-en kívül is nyomni a gázt (értsd, nincs másik autó, biciklis, gyalogos..., és nem mérnek)?


Az se baj ha csak betonlapokból van valami útféle, de azért ne menjen gallyra rajta az autó alváza...


Ahol nyugodtan lehetne gyorsulgatni, hegyvidéken kicsit kanyarban is csapatni (nem drift, csak gyorsabb kanyarvétel), ténylegesen tiltásig használni azt a motort az autóban... Ha csak kettesben hármasban, esetleg négyesben akkor úgy.


2020. márc. 27. 08:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy létezik ilyen, de pont azért fokozottan ellenőrzik a rendőrök, mert tudják, hogy ilyen helyeken szoktak illegális gyorsulási versenyeket rendezni...
2020. márc. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"Olyan forgalomtól nem elzárt"


Ilyen NINCS!


Kipróbálhatod, de kizárólag forgalomtól, és gyalogosoktól, vadon élő állatoktól ELZÁRT, ELKERÍTETT területen!


Szóval inkább úgy tedd fel a kérdésed, hol és kinek van Magyarországon olyan elkerített területe, ahol megvalósíthatod ezt?

Én ilyet nem ismerek, csak azt tudom mondani, hogy béreld ki a Hungaroringet… De más hátha tud valamit.



Tudod a forgalomtól nem elzárt helyek hiába kis forgalmúak, ponthogy sokkal rizikósabbak!


Én ismerek egy a közelünkben egy elég jó minőségű aszfalt utat, ami több kilométer hosszan tök egyenesen megy az erdőben, de igazából egy zsákutca, mert egy gazdasághoz vezet, és onnan nincs tovább, csak néhány saras mezőgazdasági út jobbra-balra. A gazdaság néhány éve zárva, nem dolgozik ott senki. Addig is kis forgalmú volt, most főleg. De közút, nem magán terület.


Szoktak néha a településünkről arra sétálni, biciklizni, gyerekekkel, vagy idősek egészségügyi séta okán, és a földművesek is járnak arra. De egyszerre mégis kevesen, ritkán és egyesek számára kihaltnak tűnhet.

Egy rokonommal történt, hogy a pár éves gyerekével arra sétáltak, a gyerek háromkerekű biciklivel nyomult... És jött egy ilyen vadbarom, aki épp azt próbálgatta, hogy milyen ha tövig nyomja a gázt, és nem veszi le a lábát róla.... Alig tudta a rokonom felkapni a gyereket és az út szélére ugrani! A háromkerekű ottmaradt, és az az állat a vacak konzervdobozával súrolta is, arrébb pördült... Képzelheted, mi lett volna ha rajta marad a gyerek!

Ráadásul az út mentén mindkét oldalon magasabb volt a terep, és nem tudtak nagyon letérni sem az útról! Máshol meg végig fák vannak...!


Feljelenteni nem tudták a szemétládát, de annyit elértek, hogy azóta tettek ki több helyre is térfigyelő kamerát, és szerencsére azóta a rendőrök már több ilyen őrültet is megbüntettek!

2020. márc. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
+MÉg az lemaradt, hogy ezeken a kisforgalmú utakon előszeretettel bukkannak fel a vadon élő állatok is! Egy ilyennel való ütközésben a drága sofőr is sérülhet! ;-)
2020. márc. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ez mind igaz amit leírsz, én nem is ilyen állat akarok lenni. A vad azért hamarabb elmenekül a zaj miatt. De a kisgyerekes eset valóban durva...


Na igen, ez nem Amerika, ahol mérföldszázakat lehet menni úgy hogy max. 1-2 autóval találkozol...


Mégsem lehet gyorsabban menni a megengedettnél, mert kiszednek a jardok nem előbb, utóbb, jön a rhino és kész...


A Hungaroringet kibérelni, na igen, ezer +1 szabályt betartva talán ráengedik az embert a pályára, és kb. annyi, hogy végigmehetsz rajta párszor. Ami szerintem 1-2 kör után olyan, mint az autópálya, amikor már mentél 100-150 km-t egyhuzamban, és megszokod a sebességet, semmi adrenalint nem fog adni. Minden kanyarban ugyanúgy lassítasz, ugyanúgy veszed be, sok-sok kör után már benne lesz a lábadban, kezedben. Gondolom legalábbis...

2020. márc. 27. 09:32
 5/9 anonim ***** válasza:
Noszvajon van drift pálya , hogy levan e zárva azt nem tudom.
2020. márc. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kakucs-ring Ócsa környékén, ott mehetsz, nem emlékszem már mennyibe kerül de nem megy rá a gatyád.
2020. márc. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A Hungaroring jó ötlet egyébként, vannak autós nyílt napok, bár hogy mostanában lesznek-e a helyzet miatt, azt nem tudom.

Én már voltam, saját autóval felmehetsz, persze nem vagy egyedül, de lehet szabadon nyomatni, és figyelni kell a többi pályán levőre. Nem vészes az ára egy alkalomra, ki lehet próbálni.

2020. márc. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kakucsring, Rábaring, Hungaroring etc.
2020. márc. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A tököli reptéren is szoktak lenni gyorsulási versenyek, lehet, hogy edzésre is igénybe vehető - persze nem ingyen.
2020. márc. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!