Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki le tudná nekem irni...

Valaki le tudná nekem irni hogy ha van egy állitható futóműre TÜV engedély akkor kb mennyibe kerül és mennyi idő beíratni a forgalmiba?

Figyelt kérdés

#futómű #tuning.BMW
2020. márc. 29. 00:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Elviszed a TÜV engedélyt és az autó papírjait a TÜV Rheinland KTI-hez, ott csinálnak egy szakvéleményt kb. 65.000 Ft-ért. Amiben szerepel magyarul, hogy a konkrét autóba szerintük beépíthető. Ha ez megvan, fogod a futómű számláját, a számlát a beépítésről és a jegyzett műhelytől egy igazolást, hogy a hatályos jogszabályok szerint építették be. Ezekkel beballagsz a lakóhelyed szerinti megyei NKH-hoz. Ott kb. 11.000 Ft-ért kiállítanak egy átalakítási kérelmet. Amit ha pozitívan bírálnak el, akkor mehetsz műszakira, ami némi átalakítási felárral kb. 22.000 Ft. Ha ez megvan, akkor kapsz egy papírt, amivel az okmányirodában beírják kézzel a forgalmiba az átépítést még kb. 3000 Ft-ért.

Én két éve csináltam meg. A számlák és miegymás miatt, plusz 100.000 Ft volt a beíratás nagyságrendileg és nagyjából 3-4 hét alatt volt meg minden.

2020. márc. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!