Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy négyütemű motor működőképe...

Egy négyütemű motor működőképes lehet a kétütemű motor olajozásnak alkalmazásával?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy egy négyütemű motor üzemképes lehet e bármilyen komolyabb következmény nélkül úgy, hogy motorolajat nem teszek bele, viszont az üzemanyag 1:40-es arányú üzemanyag-olaj keverékből állna? Ezzel tehát a kétütemű motorok olajozási technikáját alkalmaznám.


Az ötlet azért jött, mert a négyütemű rotátorom motorja nem akart beindulni, szétszedtem és azt tapasztaltam, hogy a dugattyú elég szépen termeli befele az égéstérbe a motorolajat, tehát vagy gyűrű problémák vannak, vagy a henger fala van már elhasználódva. Minél kevesebb pénzből szeretném üzemképessé tenni a motort, ezért gondoltam arra, hogy a dugattyút, hengert nem bántom, leengedem a motorolajat és benzin+olaj lesz az üzemanyag.


Az igazsághoz tartozik még, hogy amikor megvettük a rotátort (akkor még semennyire nem értettünk hozzá), akkor az előző tulaj azt mondta, hogy keverék üzemanyagot kell bele tenni. Később jöttem csak rá, hogy ennek nem sok értelme, mert négyütemű motorról beszélünk és van neki motorolaj beöntő nyílása, bele is néztem, nem volt benne motorolaj. Akkor feltöltöttem és azóta egyre nehezebben indult, nyilván mert hordta az olajat az égéstérbe.


Mit gondoltok?


2020. márc. 29. 14:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ugye 4t-be való motorolajat tettél bele?
2020. márc. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Igen, 4t motorolajat tettem bele.
2020. márc. 31. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!