Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motort ajánlatok nekem?

Milyen motort ajánlatok nekem?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok, 160 cm 60kg. Hamarosan motort szeretnék venni magamnak, kb 300.000ft-ért. Mivel még életemben nem motoroztam ezért egy kicsi 50-est szeretnék mindenképpen, hogy ne menjen ki alólam. (De ha esetleg valakinek erről más a véleménye, hogy mondjuk akar egy 80-as sem lenne még túl gyors nekem, az nyugodtan írja meg. 😊) És a kérdésem az lenne hogy milyen márkájút ajánlanátok, ami nektek már bevált? Néztem már CPI-t Aprilia-t, de erről a két márkáról az egyik ismerősöm lebeszélt. Nektek van róluk valamilyen tapasztalatotok? Ami még fontos hogy közúton nem fogom használni, hanem csak terepen egyszerűbb endurozáshoz.A lényeg hogy azért aránylag egy megbízható kis gépet szeretnék. 😊 A válaszokat előre is köszönöm!

2020. ápr. 4. 16:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak japán motort vegyél, olaszt, kínait, stb ne. Nagyon tudnám ajánlani a Yamaha dt 125-öst, vagy a többi japánból hasonlót. Anno barátnőm is 20 éves volt, endurózott, simán boldogult. 50-es motort nem ajánlanék, mert hamar kinövöd (gyengének fogod találni gyorsan). Figyi, üsd be a keresőbe, hogy Képes motor endurók. A túra endurók, és a cross endurók közt is nézelődhetsz. A szűkítő keresőbe be tudod írni a köbcentit, árat, stb.
2020. ápr. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan aki megtanít terepen motorozni és váltani?Bukósisak, protektor stb?Szerintem a 125 ccm-ről nem érne le a lábad,esetleg ha lehet állítani a hátsó rugón.Szerintem bőven elég az 50 ccm,így hirtelen nem nagyon jut eszembe más,csak a Derbi Senda,Yamaha dt 50,Kawasaki kx 80-85.Mondjuk az is jó lenne ha TELI talppal leérne a lábad,mert endurónál/cross motornál érhetnek meglepetések (a magasság od miatt).
2020. ápr. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, barátom fog majd. 😊 Köszönöm az eddigi válaszokat!
2020. ápr. 4. 17:20
 4/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk a cross motort inkább felejtsd el (Kx). Az a probléma,hogy a kis a ccm megfogott rendesen.Facebookon keress egy motoros csoportot.Én Simsonon kezdtem a pályafutásomat és arról leért a lábam (11-12 éves koromban).
2020. ápr. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Simsont azért nem szeretnék mert öregek és szerintem túl vannak árazva.
2020. ápr. 4. 18:46
 6/12 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
50%

Simsonos vagyok. Remek hobbi, elmernék a Starommal indúlni akár még Donyeckbe is. Akár földúton akár betonon. De nem élménymotor. Napi használósnak nagyon jó, ide-oda forgathatod semmi baja nem lesz.


Yamaha Dt125 az tényleg remek. Első motornak.

50-es és 80-as közt nincs olyan egetverő külömbség, de egy 125-ös előtt már nyitott az autópálya :P

2020. ápr. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6/6 Akkor te a 125-t nem ajánlod első motornak?
2020. ápr. 4. 20:38
 8/12 anonim ***** válasza:
50ccm eléggé gyengécske. Eléggé bele kell nyúlni a technikába hogy jobban menjen. Inkább egy 125öst vennék helyedbe. Nem fog kirepülni alólad az biztos, de legalább egy kicsit több craft van benne.
2020. ápr. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
Japán, és szerintem is 125-ös kéne, ha leér stabilan a lábad. Van egy csomó papír nélküli a hasznaltauto.hu-n ilyesmi áron.
2020. ápr. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%
Rohadtul mindegy, ezeknel szinte nincs is kulonbseg, foleg az 50-esek tobbsege AM6 blokkal van szerelve, ami egyre megy...nezzel valami endurot, ami ketutemu 125-os. Bar amugy soha nem ertettem miert nem lehet letenni a jogsit es venni egy normalis papiros mocit...annyi idosen tettem le a jogsimat mint te vettem egy gs500-at es elvoltam mint a befott. Az sem szaladt ki alolam.
2020. máj. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!