Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vannak már olyan cégek,...

Vannak már olyan cégek, melyek ilyen régi autókba (linkek lent) elektromos hatást (akksi-pakkal) szerelnek be? Semmi nem kell, hogy a régi autóból "megmaradjon" (értsétek jól), ki is belezhetik, de EV legyen 500 km hatótávval.

Figyelt kérdés

[link]


[link]



2020. ápr. 5. 10:32
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ha több millióba kerül, akkor annyi lesz az ára, nem szempont ez sem. A megbízhatóságot javitaná a vállalkozás ezzel, mert az elektromos hajtás híresen megbízható az ötven éves korára ki tudja milyen gondokkal küszködő benzinmotorral szemben. (Míg a túlhevült akksi-pakk le nem égeti az autót - ezzel magam is tisztában vagyok, kerülöm az önjelölt unalmas bepofázókat.)
2020. ápr. 5. 10:37
 2/13 anonim ***** válasza:
49%

Biztos vannak ilyen cégek, de szerintem ezeknek a régi autóknak az értékének a nagy részét pont a benzinmotor, az abból eredő életérzés adja.


500 km hatótávot pedig ekkora autóknál ilyen "házibarkács" módszerekkel nem nagyon lehet jelenleg elérni.

2020. ápr. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem értéket kívánok növelni. Használhatóságot (gyk.: megbízhatóságot).


Másik bekezdéshez: megkérdezhetem miért nem? Ha két 90 kWh-s akksi-pakkot szerelnek be (most mondtam valamit, értsd jól), akkor nem hosszabbítható meg a hatótávolság?

2020. ápr. 5. 10:47
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el hogy azok a mérnökök és szakemberek akik ezerrel ezen vannak, ők jobban tudják mit és hogyan kell megcsinálni, nem sufnituning ez.
2020. ápr. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

Én nem volnék ennyire elektromospárti, elmész jordániába, mexikóba, törökországba azt még villany sincs, de dízel benzin garantáltan!


Ha majd elektromos kocsi indul a Dakar-on szólj...

2020. ápr. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
39%

Mellesleg nem értem, hogy a villanyautóknál miért nem raknak be inkább nagynyomású levegőrendszert. , plusz még a hőveszteséget is fel tudná használni a kocsi a levegő tágulásakor.

A villanymotor kompresszort hajtana, és cseppfolyósított levegő lenne a motor üzemanyaga. A visszatöltés is megoldott lenne.


Volt anno egy nagynyomású levegős motor fejlesztési irányvonal, de le lett lakatolva valami fiókba..

2020. ápr. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Vannak, egy kollegám kb. 6-7 éve átalakíttatta az autóját mert tönkrement benne a motor. Akkor volt valami 400e ft, azóta gyakorlatilag megszűnt ez a lehetőség mert nem sokkal utána bevezettek ezekre valami forgalomba helyezési adót (nem pont ez a neve) ami miatt most már nagyon drága lenne.

Nem arra kell gondolni, hogy ennyi pénzért Teslát csináltak a 15 éves Citroenjéből - raktak bele valami egyszerű villanymotort meg egy halom normál 12V-os akkumulátort (papírral, levizsgáztatva).Egy töltéssel olyan 30-40km-t megy neki, a felesége használta bevásárlásra meg a gyerekeket iskolába vinni.

2020. ápr. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A téma a 2010-es évek elején érdekelt, akkor el is kedvenceltem erről szóló weblapokat, de aztán el is vesztettem ezeket a favoritokat. :D Ha, mint írják, ezek megszűntek, akkor mindegy is. Ha jól emlékszem, az egyik fehérvári cég volt.

Na persze a kérdés elejét tekintve. Mert az 500 km, az azért inkább az agresszív kismalac kategória, már bocs. :)

2020. ápr. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Sok gyártó tudja az 500 körüli értékeket, miért ne lehetne kellő mennyiségű akkumulátorral? És mit jelent az agresszív izé?


48 százalékos: lehet, hogy benzinkút mindenhol van, de egy 50 éve gyártott motor (és a hozzá tartozó egyéb elektronikus és mechanikus alkatrészek) több ember szerint (akiknek van/volt ilyen autójuk) már csak kora miatt is gyakran meg fog hibásodni. Gyk.: nem megbízható sajnos.


Az elektromos áram hajtotta elektromotor pedig igencsak megbízható, kevés (ezáltal kevés romlásra hajlamos) forgó alkatrészt tartalmazó konstrukció.

2020. ápr. 5. 14:57
 10/13 anonim ***** válasza:

Hatótáv max. 150-200 km, mert nem a hatótávnak lett alárendelve az egész autó tervezése. Volt ilyen cég, a TZ-Elma, 2010 után még lehetett hallani róluk itt-ott, ma már a weboldaluk sincs meg. A sufnituning autónak kinéző elektromos targonca képességű járművekre nem volt kereslet.

Kétmillió körül vállalták bárminek a lepapírozott átalakítását.

[link]

Ma is vannak ilyen cégek, például a Sedulitas-Pro, buszt is alakítottak át elektromos hajtásúra, keskenyvágányú dízelmozdonyt is hibridre. Egy ideig egy irodaházban dolgoztam velük, megkérdeztem, személyautó mennyi lenne: egyedileg egy példánynál többe kerülne, mint venni egy használt villanyautót, és közel sem tudna annyit, mint akár egy 4-5 éves Leaf.

2020. ápr. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!