Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kell félni/tartani az új...

Kell félni/tartani az új autóktól?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Új autó vásárlásán töröm a fejemet. Kettő különböző modell jöhet szóba. Az első az új Mazda 3 . Kb. 8,5 millió Ft körül lenne egy számomra megfelelő modell. A másik Mercedes Benz C 180 benzines motorral. Ezek jelentős kedvezménnyel várják a gazdájukat úgy 9 millió környékén. Általában az ilyen modellek bemutató autók egy szalonban és nekem amúgy sem ér Meg plusz 2-3 millió Ft-ot az hogy nekem őrizgessék és senki ne üljön bele. Mindkettő autó rettenetesen tetszik és a Mazda megbízhatósága felől kétségem sincs. Viszont mivel annyi rémhírt hallani a német autókkal kapcsolatban így kételyeim támadtak a Mercedessel szemben. Négy év gyári garancia jár hozzá viszont ha jól olvastam van 2 + 2 és 2 + 2 + 2 év garancia csomag ami azt hiszem teljes körű. Ha jól számolom ez 10 év. Adnak ennyi garanciát? Merciben és a Mazdában is ültem már és őszintén a Merci jobban tetszik Illetve nagyobb is ezért inkább azt választanám. Szerintetek mennyire megbízható ez a modell? Ha szépen kíméletesen van használva új korától fogva és persze minden kötelezőt meg van adva neki nagy baja nem lehet? Mi a helyzet az automata váltóval?

26 évesn az első új autóm lenne amint haza tudnék költözni Magyarországra. Jelenleg ugyanis még külföldön dolgozom. Illetve az igazsághoz az is hozzátartozik hogy kb. 4 és fél millió Ft önrészt tudnék befizetni mivel a többi pénzt tartogatnám vállalkozásra. Nyilván ez miatt sem szeretnék valami pénz temetőt támogatni.


2020. ápr. 5. 19:48
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
52%

Vegyel egy uj Toyotat pl egy Corollat.

Olyan uj autot vegyel amit hosszutavon tudsz hasznalni, akar 10-15 evig. Magyarorszagon 15 eves auto is meg eleg jonak szamit, tehat 15 ev mulva sem kell szegyenkezned hogy oreg az autod.


Toyota megbizhato, ha karbantartod akkor meghalalja.


Ertekvesztessel ne torodj mert ha sokaig hasznalod akkor jobban jarsz mint hasznalt autoval amivel 1-2 ev alatt lehetneg gondok ha elhanyagolta az elozo gazdaja.

2020. ápr. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!