Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyiket lenne érdemes megvenn...

Melyiket lenne érdemes megvenni? Főleg szerelők vagy olyanok irjanak akik értenek a régi autókhoz Többi lent!

Figyelt kérdés

Imádom a régi autókat és nagyon szeretnék egyet!


Ezeket neztem:

BMW e21

BMW e30

BMW e32

Porsche 944

Porsche Boxster


21/F igaz fiatal vagyok de nem kell itthon semmire se költenem és igy lenne pénzem fent tartani a kocsit én ezeket néztem vagy ha van jobb megbízhatóbb arra is kiváncsi vagyok és nem a fikázásra lennék kiváncsi köszönöm!



2020. ápr. 7. 16:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Bmw-ből igazából bármelyik jó, de valószinű mindegyikkel csak szopni fogsz, de valahol az se egy rossz dolog, amikor összerakod és megy 2 napig. az a 2 nap egész jó. Én e30at venném, igaz lassan már a muzeúmba sincs hozzá alkatrész és a legfiatalabb is 25+. Igen drágák már, úgyhogy valószinű 16i-t fogsz találni. De tökmindegy az összes egy rozsdaboglya ami megfizethető áron van, mindegyikkel lesznek bajok.
2020. ápr. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
figyelj olyan masfel millio körül sztem mar nem szart adnak es van alkatrész autosboltba tudok olyat
2020. ápr. 7. 20:53
 13/16 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:


Én is 30 éves e36-al járok. Az e30 letisztult forma igen tetszik. Én szeretem bütykölni ezeket a vasakat, és érzem a feelinget amikor megyek vele. Mikor egyenesen mikor nem. :D Ezért mondom, hogy én e30-at vennék. De ezeket szeretni (és szerelni) nem csak hajtani. És akkor élvezetes lesz.

2020. ápr. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
tudom hogy ezek nem új autók amik most gurultak ki a szalonbol frissen de azért köszönöm hogy elmondtad
2020. ápr. 9. 14:10
 15/16 anonim ***** válasza:

Szintén e36-al itt. De volt e30-am és 46-om is. Emellett ismerős 39-én is sokat volt szerencsém dolgozni. A többit sajna csak látásból, talikról és fórumokról ismerem. Porschékat egyáltalán nem.


Elsőre én a helyedben 3-assal kezdenék. Mert ahoz elérhetőbb az alkatrész. Árban és gyakoriságban is.


De azért mert 1,5 milla nehogy azt hidd hogy nem lesz rajta rozsda meg hogy hibátlan lesz. Csak az elmúlt héten 2 napot öltem bele a jelenlegibe. Márciusban 1 hétvége. Februárban szintén 1 hétvége. És messze nem vagyok kész most se. Ha anyagilag a közhiedelemmel szemben nem is, de idő ügyileg sokat igényel. Nem beleülök és hajtom kategória. Havonta egyszer egy-két napot minimum rá kell szánni, miután kilakatoltattad és rendbetetetted megvétel után természetesen. Tudom mert átestem párszor ezen pár BMW-vel (és még át is fogok mert megéri).


De én a helyedben valami egyszerűbbel és fiatalabbal kezdenék. Másfél millióból pacek 36-ot vagy 46-ot lehet kapni. Kicsit több és olcsóbb még hozzá az alkatrész mert bár régiek, de nem annyira mint amiket felsoroltál.

Emellett az 5ös és 7es sorozat drágább, és ritkább is. Bár az e34-ek nagyon jól néznek ki, de én hacsak nem az szived vágya akkor hagynám.

E21 meg múzeumi darab. Azt nem vezetni hanem felújítani veszik az emberek. Ott nem a vezetési élményt keresik benne hanem a kihívást hogy "látjátok és ezt felújítottam és egyben tudom tartani". Ami szép és jó. Minden elismerésem hozzá. De a kérdés hogy te is erre vágysz-e.



Persze azt vedd amelyik szived vágya. De ne hidd hogy olyan könnyű menet lesz.

Első 10 alkalommal még ki fogsz borúlni amikor az 5 perces munka 5 nap lesz mert minden csavar be van rohadva és a krova kerekre marja a csavar fejét, ott vagy eladod, vagy végig szopod az egészet és pár év alatt már rutinosan csinálod ezeket és kis túlzással 3-5 év alatt szakmát ad a kezedbe mert mindent szépen lassan felújítasz rajta.


Persze hordhatod szervízbe is. Csak akkor ami meglenne alkatrész árból kb 10 ezerért, az lesz 60-80 ezer mert a szerelő se szop a berohadt csavarokkal ingyen.

Na meg már sok szervíz nem is vállalja el olyan régi.


Jah és nem akarlak a tákolásra buzdítani, de könnyebb az élet ha tudsz normálisan hegeszteni. Pár év alatt abba is bele lehet jönni ha van aki tanírgasson és minden másnap gyakorolsz egy órát. Hidd el kelleni fog.


Ha ez mind okés neked akkor hajrá. Én speciel élvezem, akkor is ha tudom hogy sokan ismeretlenűl is nyélből utálnak érte. (Mert készülj fel hogy fognak. Sose fogod azt kapni hogy de ügyes vagy, hogy megoldottad ezt a bajt is. Azt fogod kapni hogy egy kompenzálós kisköcsög vagy aki nagyzolni akar a 30 éves betegágy fosával mert azt hiszi ettől valaki. Akkor is ha sose csinálsz semmi olyat ami erre adna okot. Az emberek utálni fognak kapásból. Ha kipörög a kerék véletlen már le leszel dudálva. Ha gáz van akkor biztos nem bírtál a véreddel mert BMW-s vagy. Nekem is mikor belém jöttek alárendelt útról és a rendőrség felvételek alapján megállapította hogy semmi felelősségem nem volt, az internet népe biztos volt benne hogy én provokáltam ki valahogy. Persze próbálja az ember elengedni, de mindig te vagy a köcsög autómatikusan minden szituban. Ezekre készülj.)

2020. ápr. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ilyen kérdéseket a 10 év körüli álmdozó kis krapekeok szoktak beírkálni.

Szóval, ha 21 évesen nem tudsz dönteni, akkor az arra utal, annyira bamba vagy, hogy még álmodozni sem tudsz.

Hát, akkor meg minek neked autó? :D

2020. ápr. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!