Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől lehet az, hogy amikor...

Mitől lehet az, hogy amikor felkapcsolok minden fogyasztót az autón (lámpák, rádió, ventillátor stb. ) akkor a generátor nem tudja megfelelően tölteni az akksit?

Figyelt kérdés
Alapjáraton 14-14,1V-al tölti, lekapcsolt fogyasztókkal, viszont ha felkapcsolok mindent akkor eléggé leesik a feszültség olyan 13,5V alá kb. Generátorral lehet baj vagy akksi saruval, kábelekkel? Elöregedtek volna? Nem értek hozzá, de szeretném megérteni. Gondolom így látatlanba nem lehet biztosra mondani, de azért hátha járt már így valaki és ez egy tipikus hiba. Egy 2007-es opel astra h-ról van szó.

2020. ápr. 10. 09:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Mennyi km van benn?
2020. ápr. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Elég valószínű, hogy tekerve volt ezért nem tudom biztosra de az óra 164000 mutat.
2020. ápr. 10. 09:28
 3/19 anonim ***** válasza:
60%
Kéne neki alapjáraton úgy töltenie, mint a güzü?
2020. ápr. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen normális. A generátor a névleges áramot csak kb. 2000/perc motor fordulatszám felett adja le. Alapjáraton jó ha a felét tudja.


Add össze:

Motorelektronika, üzemanyagszivattyú, gyújtás: 5A

Szeelőzőventilátor: 10A

Helyzetjelzők+rendszámvilágítás: 2,5A

Fényszórók: 10A

ködfényszóró: 8A

szélvédő fűtés: 10A

Ablaktörlő: 10A


Kijön kb. 55A, a generátorod egy városi szaladgálós benzinmotoros autóban pedig 70-90 amperes.

Ameddig 13 volt felett van, valamennyit tölt, vagy legalább is nem merül az akku.

Teljesen jól működik a tiéd.

2020. ápr. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Normálisan működik az autód.

Ahogy írják, alapjáraton nem tudja a max. áramát a generátor. De egyébként a 13,5-es érték is még ok, így is tölti az akkut.

2020. ápr. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Szintén H Astrám van és kb ugyan így működik. Nekem most generátor felújítás után 14,4V-ot ad fordulatszámtól függetlenül. Tompítottal is nagyjából tartja a 14,2-14,4-et. De ha feltekerem az utastér ventilátort maxra, bekapcsolom a hátsó ablakfűtést, tükörfűtést, ülésfűtést maxra, reflektort, ködlámpát és még elkezdem tekergetni a elektrohidraulikus szervokormányt, már nekem is nagyon szenved, lezuhan a feszültség. Akkor is ha 3000-es fordulaton bőgetem a motort. Az enyémben 110A-es a generátort. A másik az EHS. (Gyári elektromos kiegészítő fűtés.) Amikor ez télen bekapcsol, önmagában 80-90A az áramfelvétele, ha akkor lecuppan a töltés járó motornál 12,5V környékére.

Sajnos ez ilyen, gyárilag alul van kicsit tervezve. Még a préselt sarukkal szokott gond lenni. De ezt tudod ellenőrizni, ha rámérsz közvetlenül a generátoron. A testelést is tudod ellenőrizni ha mérsz egyet az akku negatív pólusa és mondjuk a motorblokk között.

Melyik motor van a tiédben?

2020. ápr. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

"Kijön kb. 55A, a generátorod egy városi szaladgálós benzinmotoros autóban pedig 70-90 amperes."


H Astrákat 90-130A-es generátorral szerelték motorváltozattól függően. 90A alatti nem volt.

2020. ápr. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

"városi szaladgálós"-t írtam

te meg egy H-Astrát

2020. ápr. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Írta a kérdező a kérdésben, hogy H Astrája van. Azt hittem, hogy a kérdésre írtad a választ, de akkor én kérek elnézést.
2020. ápr. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem indult ma az autóm. 11.6V-ot irt mielőtt megpróbáltam beindítani (persze lehet hogy multimeterrel mást írt volna ezt nem tudom, nincs multimeterem). Melegszik a testkabel ha felkapcsolok minden fogyasztót, a pozitív kábel viszont nem. Be kellett bikázni. Az auto 13.5 V-ot ir megfelelőnek.
2020. ápr. 10. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!