Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Beszakadt hengerfej csavar?

Beszakadt hengerfej csavar?

Figyelt kérdés
Vettem egy autót amiről utólag kiderült, hogy egy korábbi hengerfej tömítés cserénél felrakásnál beszakadt néhány hengerfej csavar. Az érintett furatokat felfúrták nagyobb átmérőre, és az összes csavart egyedileg esztergált csavarral helyettesítették. Így minden csavar helyére egy-egy mindkét végén menetes csavar került és a hengerfejet anyákkal szorították rá. Ez a helyes protokoll ilyen esetben vagy van erre valami más megoldás? Lehet ebből később probléma pl. egy esetleges következő tömítés cserénél?
2020. ápr. 13. 09:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy probléma lenne vele. Mivel vastagabbak a gyárinál, valószínűleg a szakítószilárdságuk is nagyobb, így a gyári nyomatékra való lehúzást is bírni fogják.
2020. ápr. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ha ezt tudtam volna korábban akkor valószínűleg elálltam volna a vételtől. De ez már sajnos ilyen marad örök életére. :(
2020. ápr. 13. 10:20
 3/10 anonim ***** válasza:

Jópár hengerfej csavart nekem is sikerült beletörnöm, de azok mindig kijöttek különösebb gond nélkül.

Valami aluminium blokkos motorban történt ez?

2020. ápr. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

'96-os Honda Civic (Angol Civic) 1,4i 90 Le

Nem hinném, hogy alu blokk lenne. Pontos információm nincs róla, hogy mennyire mélyen törött el a csavar. Gondolom a blokk felső síkja alatt, ezért nem tudtak ráfogni. Bár a híres fordított menetes csavarkiszedő csodákra képes, gondolom nem volt kéznél.

2020. ápr. 13. 10:53
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább a menet szakadhatott meg, azért kellett felfúrni. Egy beszakadt csavart több módon is ki lehet venni ha hozzáférsz.

De nem lesz vele semmi bajod, nem kell aggódni. Esetleg tömítés cserénél kell nagyobb lyukat csinálni a tömítésre, ha keresztül megy rajta a csavar.

2020. ápr. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Igen, ez felmerült bennem, hogy egy jövőbeli tömítés cserénél mi lesz. Borzasztóan zavar az ilyesmi. Ha tömítés cserére kerül(ne) a sor szerintem inkább motorcsere lesz belőle. Kár érte mert valós a km. :(
2020. ápr. 13. 11:45
 7/10 anonim ***** válasza:

M10x1.25-ös csavarok vannak benne.


Jól sejtettem, alu blokk:


[link]


Azoknál van ilyen, sajnos. :(

2020. ápr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=GXEOAw3qp6M

Ezt a videót találtam. Már korábban is tudtam, hogy létezik ez a technológia, de nem tudtam, hogy használható-e hengerfej csavar menet javításához. Nem valami jó az angolom. Ezzel a módszerrel vissza lehet állítani az "eredeti" állapotot? Eredeti alatt azt értem, hogy az autós boltban kapható hengerfej csavar készletet szeretném használni a motorhoz ha legközelebb tömítést kell majd cserélni. Mert most ugyebár esztergált, mindkét végén menetes csavarok vannak benne, felülről anyával lehúzatva. A "gyári" megoldás szerint viszont külső torx vagy hatlapfejű csavar készletet lehet kapni az autóhoz.

2020. ápr. 13. 13:03
 9/10 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy M10 helyett M12-re lett felfúrva ha jól tudom.
2020. ápr. 13. 13:06
 10/10 anonim ***** válasza:
Miért kellene ettől motort cserélni???? LOL :D
2020. ápr. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!