Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meguntam az autókat, állandóan...

Meguntam az autókat, állandóan van velük valami baj pont akkor amikor nem kéne, ez másnál is így van? Érdemes inkább lízingelni?

Figyelt kérdés

Anno még kannába is vettem benzint, hogy szagoljam szinte meg tudtam különböztetni a 100-as meg a 95-ös benzint szagról :D nagyon sokat olvastam a témába, autószerelőnek pluszt pénzt adtam volna ha nézhettem, hogy szerel és mondja, hogy mit vesz ki, miért kell zsírozni miért ez miért az, persze nem fogadta el, szívesen beszél.


Magam soha nem mertem csak egy légszűrőt kicserélni, azt is egy Swiftbe. Autószerelő szerettem volna lenni, de nem értettem meg az istenért sem a műszakirajzot, ezért feladtam.

Most ott tartok , vettem egy Galaxy-t 1.9 tdi elvileg az a legjobb dízel, egyszerű meg van hozzá sok alkatrész. Erre nem múlik el úgy hét, hogy ne legyen valami baja, de ilyen 50-100 ezer forintos javítások, már 6 hete, és nem vág át a szerelő már az utolsó munkájáért nem kért csak anyagdíjat meg én állapítom meg a hibákat ( helyesen), nem tudja mi ütött a kocsiba. Én meg meguntam már.

Legszívesebben lízingelnék valami új autót nálam lenne


1 évig assistance szolgáltatással aztán el van felejtve, beülök tankolom. Ez jó ötlet? Nem megyek sokat, sőt heti 300-500 km-t viszont nagy vagyok szélességbe, nekem nem valók a kis autók, pedig van, direkt arra ha nem lenne jó a Galaxy akkor begyűröm magam a Suzukiba aztán minden kavicsot megérzek :(.


Sajna nálunk alap dolog az autó, mert buszozni 4 fővel annyi mint a gázolaj oda-vissza meg nem is mindig van busz.


2020. ápr. 14. 18:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Ezt igazából csak magadnak tudod kiszámolni, hogy a jelenlegi költségeiddel mibe kerül az auzózás, aztán kiszámolod, hogy lízinggel mennyi lenne az autózás.
2020. ápr. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Vegyél egy újat aztán jó ideig semmi baj nem lesz vele.

Ha normálisan használod 10 évig nincs gond vele.

2020. ápr. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
"Galaxy-t 1.9 tdi elvileg az a legjobb dízel" talán de csak akkor ha te vagy az első tulaj és nem 5méterekre használod . 1.9tdimindentkibír autótól csodát ne várj ez már lom sajnos
2020. ápr. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudtam eldönteni, hogy dicsekedsz vagy panaszkodsz. Vegyél egy jó autót, mint oly sok ember is teszi.
2020. ápr. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék 7 milliókat költeni. Kettes Priuson gondolkodok. Az másfél millióból megvan.


Dicsekedek, hogy több mint 400 ezret ráköltöttem egy autóra így most tartok 1.6 milliónál+ vételár.

2020. ápr. 14. 20:15
 6/14 A kérdező kommentje:
Suzuki meg 1 éve kapott 2 új csapágyat, azóta meg semmi baja.
2020. ápr. 14. 20:16
 7/14 D. Brasco ***** válasza:
79%
Nem tudom mi olyan meglepő abban,hogy egy huszonéves dizelben megkotlik valami......azért mert ez egy "egykilenctédélyi" a legendákkal ellentétben ez is tönkremegy
2020. ápr. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
58%

"Most ott tartok , vettem egy Galaxy-t 1.9 tdi elvileg az a legjobb dízel, egyszerű meg van hozzá sok alkatrész."



Na itt a hiba. A fordnak nagyon betegágy motorjai vannak, öreg dízeltől meg semmi jót ne várj... Eléggé nagy ostobaság, amit fent írtál.... Öreg dízeltől menekülj, ha jót akarsz magadnak.... Mostmár fiatal dízelt sem kéne venni... fordot sem


Vegyél egy suzuki swiftet a 1.5 millás kategóriában, sima szívó benzinmotorral, na az tuti rendben lesz, ha normális állapotút veszel, amit előtte átnéztél.


Ha pedig ekkora állat vagy, akkor nézz SX4-et, az is ugyanolyan jó, csak nagy belül a hely.

2020. ápr. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%
Ezt te honnan vetted ezt az orbitális marhaságot hogy az 1.9 tádé jó motor, a ford meg jó kocsikat gyárt ?
2020. ápr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Onnan, hogy Apu haverjának ugyan ilyen járgánya van és neki semmi baja nem volt a kocsival, mindenki azt monda, hogy jól járok vele, én meg népítéleten néztem és írták, hogy jó, csak első nagy szerviz kell neki ami 250ezer környékén van meg onnan meg nagyon nincs baj. Na lett.


Még mindig kitartok az mellett, hogy jó konstrukció , csak én vettem rosszat. Viszont SX4 nek keskeny az ülése. Prius ami tetszik meg a Voyager bár T4re is felfigyeltem anno. Bár lehet olcsóbb lenne lefogyni aztán ott a Swift ez meg mehet a levesbe, dísznek az udvarra...

2020. ápr. 14. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!