Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meguntam az autókat, állandóan...

Meguntam az autókat, állandóan van velük valami baj pont akkor amikor nem kéne, ez másnál is így van? Érdemes inkább lízingelni?

Figyelt kérdés

Anno még kannába is vettem benzint, hogy szagoljam szinte meg tudtam különböztetni a 100-as meg a 95-ös benzint szagról :D nagyon sokat olvastam a témába, autószerelőnek pluszt pénzt adtam volna ha nézhettem, hogy szerel és mondja, hogy mit vesz ki, miért kell zsírozni miért ez miért az, persze nem fogadta el, szívesen beszél.


Magam soha nem mertem csak egy légszűrőt kicserélni, azt is egy Swiftbe. Autószerelő szerettem volna lenni, de nem értettem meg az istenért sem a műszakirajzot, ezért feladtam.

Most ott tartok , vettem egy Galaxy-t 1.9 tdi elvileg az a legjobb dízel, egyszerű meg van hozzá sok alkatrész. Erre nem múlik el úgy hét, hogy ne legyen valami baja, de ilyen 50-100 ezer forintos javítások, már 6 hete, és nem vág át a szerelő már az utolsó munkájáért nem kért csak anyagdíjat meg én állapítom meg a hibákat ( helyesen), nem tudja mi ütött a kocsiba. Én meg meguntam már.

Legszívesebben lízingelnék valami új autót nálam lenne


1 évig assistance szolgáltatással aztán el van felejtve, beülök tankolom. Ez jó ötlet? Nem megyek sokat, sőt heti 300-500 km-t viszont nagy vagyok szélességbe, nekem nem valók a kis autók, pedig van, direkt arra ha nem lenne jó a Galaxy akkor begyűröm magam a Suzukiba aztán minden kavicsot megérzek :(.


Sajna nálunk alap dolog az autó, mert buszozni 4 fővel annyi mint a gázolaj oda-vissza meg nem is mindig van busz.


2020. ápr. 14. 18:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Vegyel vadonat uj vagy legalabb nehany eves autot.

Szerelovel nezesd at vasarlas elott, ne utana mikor mar keso.

Mi 2 eves autot vettunk de ugy nez ki mint az uj. Van rajta hitel de igy is megeri mert van egy megbizhato ujszeru autonk. A hitel elobb-utobb lejar es ha vigyazunk ra akkor meg evekig tudjuk hasznalni.

Van idosebb autonk is de a szerelo megnezte mielott megvettem igy tudtam hogy mit veszek.

En is megyek annyit autoval mint te de az enyemnek semmi baja.

2020. ápr. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
54%

Ja, lefogadom az osszes haverod mondta, hogy jo a dizel, most a sajat borodon tapasztalhatod, mennyire jo. A haverjaidat meg a nepiteletes tanacsait a hajadra kenheted, nem ertenek hozza.


A dizelt akkor is nagyon sok penzbe kerul karbantartani, ha jo az auto. Rengetegbe. Ma mar nem is eri meg kulonosebben a benzinessel szemben, annyira takarekosak mar azok is. Na jol jegyezd meg amit most irok: szivo benzines motort vegyel csakis, ha nem akarsz ra sokat kolteni. Ezutan johetnek a markak. A fordot mindenkeppen keruld, mert rengeteg cikk van a motorbajaikkal kapcsolatban...

Csakis japán autot vegyel. Olyat, aminek jo az alkatreszellatasa. Premium, dizel, nagy utazoautoval csaj a baj lesz. Millio km van bennuk, minden alkatreszukben, es mindenuk nagyon bonyolult, draga es elhasznalt. Nezz toyotakat, hondat, suzukit. Bar a toyota tipus szempontjabol azert odafigyelosebb, de a honda gyartja az egyik legmegbizhatobb autokat. Accord ami meg jo kocsi nagyon, bar ezekbe is azert mar van km. Viszont az ára az egekben, pont a megbizhatosaga miatt... Azt tudom javasolni, ha jo kocsi kell. Mast nem erdemes nezni amugy sem, csak japant. Ha olcsobban akarod meguszni, akkor meg suzuki. Es ennyi.

2020. ápr. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Tehát új(abb) autóra sajnálod a pénzt, az ilyen öreg lomokkal kapcsolatban meg csodálkozol és panaszkodsz hogy költeni kell rá?!

Ha van inden hónapban annyi megtakarításod, hogy tudnál lízingelni egy autót, akkor szerintem venni is tudnál egy új garanciálist.

Nekem 2 éves dízel autóm van és a károgókkal szemben eddig a tankoláson és éves szervizeken kívül egy fillért nem költöttem még rá. De az előző autóm is dízel volt. 13 évesen szálltam ki belőle, új kora óta nálam volt. Azzal se voltak különösebb bajok. A legkomolyabb motorikus műtét egy jeladó csere és egy generátor felújítás volt 300k km alatt. Hosszú távon nagyban függ az autó előélete, ezért nem vennék öreg autót.

2020. ápr. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Tetszik is a formája a Galaxynak. Sőt imádom a kinézetét, néha csak megfordítom a fotelt és nézem.


Dízeltől nem félek, a motornak konkrétan a motornak nem nagyon volt baja, turbó nyomás szabályozó volt a legdrágább 50 ezer. Inkább a futómű, erőátviteli alkatrészekkel volt nagyon nagy szívás. Most a rögzítőfék. Vagy épp a hűtés. Klímára 90 ezret költöttem, azóta se jó.

2020. ápr. 15. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!