Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elektromos ablakemelőnél...

Hypno kérdése:

Elektromos ablakemelőnél melyik a jobb megoldás?

Figyelt kérdés

Tönkrement elektromos ablakemelő esetében melyik megoldás jobb?

- Felújíttatni a gyárit (max kb 14 ezerbe fáj), vagy

- Venni egy utángyártott újat (kb 14 ezertől 35 ezerig kaphatóak)


Az autó 17 éves, szóval nem a világvége +1 nap tartósságra játszom, de azt sem szeretném, ha fél év múlva újra szét kellene szednem az ajtót.



2020. ápr. 16. 13:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Attól is függ hogy mi a baja, mit kell rajta megjavítani.
2020. ápr. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem igazán tudom mit lehet felújítani rajta. Szét lehet kopva már rendesen mindenhol. Én biztos, hogy vennék egy újat a jobb márkák közül.
2020. ápr. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1


14 ezerből kijön a felújítás (csúszka+rögzítő, bowden, egy bowdenvég, bowden dob+munkadíj)

2020. ápr. 16. 14:08
 4/12 A kérdező kommentje:

#2

Mik a jobb márkák ezen a pályán?

Amit kapni lehet az RIDEX, Van Wezel, ABAKUS, Topran, Blic, Bárdi saját márkás, drágábban Valeo, Magneti Marelli, STARK, Vaicco

2020. ápr. 16. 14:16
 5/12 A kérdező kommentje:

#2


Gyári ablakemelőknél minden mozgó, kopó alkatrész cserélhető és van is hozzá a BowdenDoctor Kft-nél.

2020. ápr. 16. 14:20
 6/12 anonim ***** válasza:
Én a gyárit felújítanám. 14eFt nem egy hatalmas összeg.
2020. ápr. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A gyáriba is utángyártott alkatrészeket fognak rakni, szóval nagyjából egy kutya. Én nem maszatolnék, megvenném az egyik jobb utángyártottat és beszerelném magamnak.
2020. ápr. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#6


Az a dilemma, hogy anyagilag gyakorlatilag mindegy.

A felújító céget kérdeztem, hogy opció-e hogy beviszem a rosszat és kapok egy felújítottat, meg persze fizetem az érték különbözetet, de azt mondta asrác, hogy kizárólag gyári cuccokat újítanak fel, mert azokhoz van minden, meg stabilak az alapok.

2020. ápr. 16. 14:54
 9/12 A kérdező kommentje:

#7


Na igen ez a másik kérdés, hogy melyik minősül "jobb utángyártottnak".


Egy Valeo, vagy Magneti Marelli nekem is ismerős márka, de azok más árkategóriába tartoznak, viszont az ilyen ABAKUS, vagy RIDEX, vagy Van Wezel meg hasonló márkákról meg nem is hallottam

2020. ápr. 16. 14:59
 10/12 Wadmalac ***** válasza:

Ha a felújításnál cserélnek minden kopó mechanikai elemet is, akkor egykutya.


De gyanítom, hogy nem.


Az "ollós" kivitelű emelőszerkezetek tele vannak kikotyogósodó forgáspontokkal, ha az nincs kicserélve, működni fog éppen, de úgy fog zörögni, mint elgurított csontváz a bádogtetőn.

2020. ápr. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!