Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Meriva A tipusú gépjárműv...

Opel Meriva A tipusú gépjárművön miért nem tudom kikapcsolni a világítást?

Figyelt kérdés
Nem rég vásároltam egy 2003as évjáratú Merivát, imádom, csak idegesít, h. nincs olyan lehetőség, hogy a fényszórók egyáltalán ne világítsanak. A kapcsolón 3 állás van. 0=ez lenne a kikapcsolva, de ha indítom az autót, a tompított lámpa ugyanúgy világít, csak a műszerfal világítás nem megy. 2=helyzetjelző. 3=tompított és távolsági. Segítene valaki, miért rt van ez így? Nem vagyok túl hozzáértő sajnos.

2020. ápr. 20. 07:04
 1/10 A kérdező kommentje:
Magyarul a problémám az, h. Nem szeretnék a városban nappal, tompított fényszóróval közlekedni. :(
2020. ápr. 20. 07:06
 2/10 anonim ***** válasza:

Akkor állítsd helyzetjelzőre.


Egyébként valószínűleg olyan országból származik, ahol kötelező a tompított ezért van így beállítva.

2020. ápr. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, Osztrákból hozták az autót. Olvastam erről én is, de gondoltam valami trükkel hátha mégis meg lehet oldani.
2020. ápr. 20. 08:06
 4/10 anonim ***** válasza:

2=helyzetjelző.

Ha ide kapcsolod akkor mit csinál?

2020. ápr. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor világít a helyzetjelző és a műszerfal világítás is bekapcsol.
2020. ápr. 20. 08:40
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez akkor neked miért nem jó?

De egy elektronikai műszerész átköti neked ha kell.

2020. ápr. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Merviát nem ismerem, de ha a H Astrához hasonló a rendszere, akkor hátha ez megoldás lehet:

H Astránál volt olyan menetfény opció, amit diagnosztikával 5-féle variációban lehetett állítani, hogy mit csináljon a fényszóró gyújtásra, vagy motorindításra akkor is ha a világításkapcsoló "0" vagy "Auto" állásban van. Lehet hogy itt is csak ez van bekapcsolva. A Jó hír, hogy a kikapcsolásához nem kell diagnosztika, hanem a fényszóró tekerőjét kellett gyorsan jobb szélső állásba majd azonnal vissza 0 állásba kapcsolni. Ezzel kikapcsoltad a menetfényt. Vissza ugyanígy kell bekapcsolni.

Egy próbát megér, hátha megoldódik...

2020. ápr. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
# 6 Legjobb tudomásom szerint helyzetjelzővel nem szabad közlekedni és a műszerfal világításra sincs igényem nappal. Akkor szakihoz fordulok, de előtte megpróbálom azt, amit ajánlott # 7, köszönöm! és hátha jön még egy kis okosság kommentben.
2020. ápr. 20. 09:23
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen, én szeretem, mert nem kell a világítással foglalkozni, biztos elfelejteném magamtól felkapcsolni. Nappal off állásban van, sötétben meg tompított állásban.
2020. ápr. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

"Legjobb tudomásom szerint helyzetjelzővel nem szabad közlekedni"

Rosszul tudod. Nappal jó időben, lakott területen belül nem kell semmi, de nem tilos világítania a helyzetjelzőnek.

2020. ápr. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!