Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek ez másokra nézve...

Szerintetek ez másokra nézve veszélyes?

Figyelt kérdés
Szeretek tempósan menni és amikor elenyésző a forgalom M0-n vagy M2-n megszoktam küldeni ami a csövön kifér. Amint viszont látom hogy akár csak a külsöbe van valaki, visszalassítok olyan tempóra, hogy tudjak reagálni (130). Akkor se tolok senkit ha kijön elém és 100al elöz. Megvárom és közbe tartom a követési távot. Ha ülnek mellettem, szintén nem állatkodok. De az, hogy velem hogy lesz, mi lesz nem ijeszt meg (persze nem hajtok a halálra). Erről mi a véleményetek?

2020. ápr. 20. 10:10
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
10:23-as válaszoló: Teljesen igazad van, de az esetleges halálom esetén nem érdekelne se a GDP kiesés se az útzár, bár tudom , hogy ez önző hozzáállás, de legalább ártani közvetlen senkinek se ártanék vele. A családnak/barátoknak hogy esne rész, egy másik téma.. Tudom hogy ez tipikusan a pávák szövege, de csak arrol van szó, hogy szeretem a sebességet (akkor is "sietek" ha nem vagyok késésben) és nem félek meghalni :D de nyugodtan oltsatok szét a mentalitásom miatt, nem sértődök meg :D :)
2020. ápr. 21. 14:37
 12/17 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Nem akartalak szétoltani, bocsi ha úgy jött át. Oltogatással szerintem semmit nem lehet elérni a legtöbb esetben. Én motorral közlekedek, hidd el, megértem az álláspontod, ugyanakkor közúton nem szoktam soha sem állatkodni, autópályán is csak 150-nel mentem max, amikor épp egy autót előztem és gyorsan közeledett mögöttem valaki párszáz méterről. Önfegyelem kérdése szerintem, mindennek megvan a helye és ideje. Adrenalinhiányunkat nem közúton kell pótolni, és legfőképp nem úgy, hogy 200-zal hajtunk :) Lehet KRESZ-t betartva is pótolni azt valamennyire, ha mindenképp közúton akarod, de leginkább közúton kívül vannak rá opciók. Én pl voltam már búvárkodni, ugrottam ki 4 km magasból, síelek, cross country bicajoztam, judoztam, karate, bouldereztem (falmászás egy fajtája) stb stb stb. Ezek mind társadalmilag elfogadott, relatíve biztonságos dolgok.

Vagy ha mindenképp sebességen van a hangsúly, akkor is lehet gokartozni, azt is szoktam én is, lehet pályanapokra járni, itthon is van több ilyenre lehetőség. Tényleg nem érdemes közúton ezt csinálni, mert előbb-utóbb balesetet fogsz szenvedni/okozni. Ha meg nem halsz bele, akkor is valszeg eltiltanak a vezetéstől. Az talán még rosszabb, ha te okozod valakinek a halálát, miközben túléled. Én nem tudom, hogyan tudnék ezzel a tudattal együttélni.

2020. ápr. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Az oltásos része nem neked szolt, hanem a kötekedő kommentelőknek. Jaaaaa akkor te tötymörögtél előttem 150el... :D nem amúgy csak hülyülök :D Igazad van egyébként. Gondolkozok ezen.. Illetve egyre inkább igyekeztem eddig is visszaszorítani ezt a vágyam, probáltam az utat kiélvezni. Én sem tudnék együtt élni azzal ha valaki halála az én hibám lenne.. éppen ezért nagyon ellentétes érzések kavarognak bennem..
2020. ápr. 21. 18:11
 14/17 A kérdező kommentje:
De így kiragadva 1 szót a válaszodból: önfegyelem. Erre ráfogok feküdni mégjobban! Értelmesnek tűnsz, úgyhogy megfogadom amit mondasz! :)
2020. ápr. 21. 18:15
 15/17 anonim ***** válasza:
Nekem is az önfegyelem részével van gyakran gondom, de nem csak ebben a témakörben :) Hanem úgy általánosságban is. Szerintem az SSS-en elért pontszámod neked is magas volna. Sensation Seeking Scale, ami pszichológia egyik kérdőíve. A szenzoros ingerek keresésének a mértékét méri. Azaz hogy mennyire keresed az újfajta ingereket, mennyire tűröd a monoton, "unalmas" dolgokat, milyen fokú impulzivitást tanúsítasz különféle dolgokban. Én pszichológiát tanulok ugyan, de még sose töltöttem ki, értékeltem ki magamnak, úgyis tudom, hogy átlagnál magasabb lenne a pontszámom :) Ami persze nem mindig jó.
2020. ápr. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Pszichológiát? Privátba beszélhetek veled erről?
2020. ápr. 21. 21:36
 17/17 anonim ***** válasza:
48%
Persze, minden akadály nélkül :)
2020. ápr. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!