Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet felrakni a...

WallStreet kérdése:

Hogyan lehet felrakni a kipufogót?

Figyelt kérdés

Sziasztok !


Adott egy 2002-es évjáratú Seat Toledo 1.6 16v szgk.aminek a flexibilis csöve kiszakadt.Amit tudni kell róla,hogy a flexibilis cső kózvetlen a leömlő után helyezkedik el.Amint neki feszültem a leszereléshez egyből el is akadtam,ugyanis a kipufogócső a leömlő után nem L alakban hanem kb 3 hajlítással csatlakozik a katalizátorhoz.Próbáltam kiforgatni a helyéről a csövet de a bölcső nem engedte ki.Levettem a hőálló lemezt is,hogy nagyobb hely legyen de annak ellenére se tudtam kihúzni/kiforgatni a csövet,ezért levágtam a flexit és úgy kitudtam húzni a helyéről.A kérdésem az lenne,hogy a csöveket ha összehegesztem fel fogom tudni rakni vagy a kocsi alatt kellene összehegeszteni a flexit amikor már a csövek a helyükön vannak?


Mellékelek 2 db képet,úgy hátha jobban megértitek a problémámat.


[link]


[link]



2020. ápr. 25. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:
A flexi cső és a katalizátor között egy oldható kötési pontnak kellene lennie. Ez már egy cserélt katalizátornak tűnik, amit csak egyszerűen felhegesztettek, kiiktatva az eredeti csatlakozást. Valószínűleg csak helyszíni hegesztéssel tudod összerakni a rendszert, kivéve ha kiépíted az oldható kötési pontot.
2020. ápr. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én nem tudom.

De ha te nem tudtad kivenni, akkor vissza se tudod tenni ez biztos.

2020. ápr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Beviz Elek ***** válasza:

Ahogy #2 is írja, ha nem tudtad kivenni, akkor összehegesztve sem fogod tudni berakni.

Másrészt, ahhoz hogy tökéletes legyen, helyreigazítva meg kellene pontozni, majd leszedve szépen körbevarrni.


Én elhiszem hogy nagy szívás és sok munka, de le kell venni a bölcsőt, vagy esetleg visszaalakítani gyárira ahogy #1 is írta.

2020. ápr. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat.Az az igazság nem szerettem volna megbontani az autót.A kérdést azért tettem fel mert annyira nem vagyok jártas a márkát illetően és abban bíztan hátha csak 1-2 elemet kell eltávolítani és úgy egyben mehetett volna vissza.De Én is arra felé hajlok,hogy ez egy utólag kreált rendszer lehet és nem a gyári.A válaszok építő jellegűek voltak ment is rá a 👍
2020. ápr. 25. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!