Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt Chrysler Sebring 2....

Sic Semper Tyrannis kérdése:

Használt Chrysler Sebring 2. 0 LX (2004-es évjárat) vásárlás?

Figyelt kérdés

Sok gond van az ilyen típusú autókkal? Mennyire drágák hozzá az alkatrészek?


Olyan autót szeretnék vásárolni, amit nem látni minden sarkon, ugyanakkor árkategóriában 600.000-800.000 között mozog. Az autó nem mindennapi használatban lenne, inkább olyan hétvégi autó. Ha tudtok olyan márkákat és típusokat, amik a fenti árkategóriába beleférnek, és különlegesebb megjelenést nyújtanak, mint egy Opel, vagy Suzuki, szívesen fogadom a tanácsokat is!


Béemvé és hasonló bennszülöttek által kedvelt kategóriák kizárva.


2020. ápr. 27. 12:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ami ritka, az általában azért ritka, mert nem kell a kutyának sem. És nem azért, mert nem szép, vagy hasonlók, hanem mert rossz, megbízhatatlan, drága fenntartani. Na a Sebring pont ilyen. Ha 600-800 ezred van autóra, ne akard egy olyan járművel szívatni magad, ami rendszeres vendég lesz a szerelőnél. Persze biztos lesz majd, aki azt mondja, hogy neki ilyen autója van, és soha semmi baja nem volt vele. Meglehet. De ilyenből épet találni ennyiért... Én azt szoktam javasolni, hogy ha kis pénzből szeretnél autót venni, ne akarj különleges lenni.

Ha mégis, ennyiért valami tucatautót keresnék (nem negatív értelemben), esetleg különleges karosszériával. Mondjuk Opel Astrából volt kupé, olyat nem látsz minden sarkon.

[link]

Figyeld, 600-ért hozzád is vágnák. Mondjuk az más kérdés, hogy mennyit kéne még ráköltened erre is, hogy megbízható társad legyen, és a következő műszaki vizsgán is átmenjen. De ha találsz egy épet ilyenből, hagy bármi hasonlót, ami egy népszerű, sok példányban eladott európai autó alapjaira épült (tehát valószínűleg megbízható), akkor lehet szerencséd.

Peugeot 406-osból is volt szép kupé, bár ezt halkan mondom. Az a baj, hogy ezekből biztos, hogy olyat kapsz csak, amire költeni kell még.

Ha kibírnád, a legjobb az lenne, ha vennél valami atombiztos kisautót (Swift, Yaris, esetleg Fiesta, Corsa, Polo), használnád amíg tudod, aztán ha több pénzed lesz autóra, akkor lehet keresni az egyediséget. 2-3 millió forint lenne az az ársáv szerintem, ahol már nem kapsz ganét különlegesebb autóból sem. Plusz ne feledd soha, hogy egy nagyobb használt autót nem megvenni drága.

2020. ápr. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Igen, ezért aggodalmaskodom én is, hogy folytonos vendég lesz a szerelőnél. Ami egy Swift esetében nem is baj, mert fillérekért kapsz hozzá alkatrészt, de egy Chryslernél már necces.

Köszönöm a linket, ez az autó nem is rossz. Opelből nézegettem a Tigrákat is, azoknak azért elég különleges a megjelenésük - bár amit linkeltél, az is elég egyedi. WV Polotól épp most akarok szabadulni, sajnos csalódtam benne, mert nagyon csúnyán rohad a kasztni. Esélyes, hogy én nyúltam bele, mert mástól nem nagyon hallom.

Chevrolet Lacetti-t néztem még, nem egy nagy ritkaság, de az is tetszik. Ha feloldják ezt a járványt, körbejárok pár kereskedést, mert lehet, hogy beleszeretek valamibe a helyszínen.

2020. ápr. 27. 13:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Ebben az árkategóriában az a fontos, hogy épet és viszonylag jót találj. Szóval nem baj, ha nem ragadsz le egy márkánál. És nem baj, ha 200-300 ezer forint tartalékod marad még az autóra. Bármikor kellhet egy vezérlés csere, új gumik, egy kis ez, egy kis az. Sokan ott rontják el, hogy az összes pénzüket csak magára az autóra költik el, aztán kétségbe vannak esve, ha valamit költeni kell még rá. De ezeknél az autóknál muszáj költened rá. Tökéleteset úgysem találsz, de ha megcsináltatod, akkor tudod, hogy van egy olyan autód, ami már alkalmas arra, hogy normálisan tudd használni.

A Tigra érdekes kategória. 600-800 körül az első szériából a jobbakat kapod annyiért, és képbe kerül már a második széria is, ami meg kupé-kabrió. Elektromos keménytetővel, ami két dolgot jelenthet egy ilyennél: nagy eséllyel beázik és elromolhat a tetőmechanizmus, amit drága lehet megjavítani. Attól persze még vagány kisautó, de vigyáznék vele. Viszont kétüléses, amit neked kell tudnod, hogy elég-e. Az első generációs Tigrába se kell mondjuk beülni hátra, max kisgyerekeknek. Az Astra kupé egy komolyabb autó, a Sebringhez képest ajánlottam, méretben közelebb van.

2020. ápr. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!