Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy 11 éves sportautót...

Ha egy 11 éves sportautót feleannyiért adtam el, mint amennyiért vettem, akkor legyek megelégedve?

Figyelt kérdés
Eléggé kevésnek tartom amennyiért megváltam tőle, de nagy kedvezményekkel vettem. Tulajdonképpen tökéletes állapotban van, kevés kilométerrel a korához képest, és eléggé fáj, hogy már nem lesz. Talán ezért is vagyok szomorú, hogy csak feleannyit ér. (BMW Z4 2.3)
2020. ápr. 27. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tekintve hogy hazai viszonylatban szezon autó, és Te is érzed hogy kicsit buktál rajta, így most már mindegy.

Sokan hoztak már áldozatot jármű eladáskor bizonyos okok miatt amikről én tudok az egy válás volt, ott ment a ház és a motor is, illetve betegség miatt a kezelésekre további összeg reményében egy autónak is mennie kellett átmenetileg.


Egy Mx5 vagy Z4 az a kategória amire csak a kort lehet ráakasztani, de sokak állapota megszégyeníti egy sima átlag autóét..

2020. ápr. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ez alapján inkább nagyon áron felül adtad. Fele ennyi idősen tartana 50% körüli értékvesztésnél.

2020. ápr. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez nagy kamu kérdés.

Amúgy kit érdekel hogy te meg vagy-e elégedve.

2020. ápr. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha már megváltál tőle, aláírtad az adásvételit, akkor nem mindegy?! Felesleges ezen utólag rágódni.

Ha úgy értendő a kérdés, hogy te 11 évig használtad,akkor szerintem az egy nagyon-nagyon jó üzlet volt, hogy csak ennyit veszített az értékéből. Csak hasaraütés szerűen írok számokat: ha megvetted pl 10 millióért (újonnan, vagy használtan, mindegy) és 11 évvel később 5-ért eladtad, az szerintem nem rossz. De ha egy 11 éves autót megvettél 2 millióért, hogy másnap továbbadd 1 millióért, az már nem olyan jó üzlet.

2020. ápr. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha fél éve vetted akkor gáz, ha 11 éve, akkor jól jártál.
2020. ápr. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam :)

tényleg úgy éreztem, hogy "odadobtam semmiért", egy szalon vette meg (vagy számította be), nem híresek arról, hogy túlfizetnék az autókat. előtte nézegettem a hirdetéseket, jóval többért mentek a hasonló autók, ugyanakkor azt is olvastam, nehogy azt higgyük, hogy ezt meg is kapják. azt tudtam, hogy magánszemélyként esélytelen vagyok eladni, így erre kényszerültem, illetve én kényszernek éreztem, de most jobb érzéssel adom oda az autót (pontosabban legszívesebben megtartanám, nagyon nehéz megválni tőle)


1. valóban kifogástalan az állapota, a barátom francia autója 5 éves és már rengeteg probléma van vele.


2. óóó, köszi ezt a cikket, elég jó viszonyítási alap.

(igaz az enyémbe 11 év alatt került annyi kilométer mint a példában az ötévesekbe :D )


3. nem kamu a kérdés. köszönöm a segítséged.


4. igazad van. már aláírtam, és tudom, hogy nem kellene rágódni, csak nagyon közeledik az átadás ideje éss nagyon rossz megválni tőle, összenőttünk 11 év alatt.

egyébként a hasraütéssel eléggé beletrafáltál.

(bár euróban fizettem, akkor 31 ezret - plusz 2 ezer volt a téligumi-szett meg felni) és most 15.300-ért vették meg. szóval valamivel kevesebb mint a fele.


5. 11 éve újan vettem, majdnem sírok, hogy eltűnik nemsokára :(



köszönöm tényleg a válaszokat, azt hiszem kicsit túlzottan is hozzámnőtt az autó, hogy ekkora ügyet csinálok belőle, a szalonban is megmosolyogtak, mert hangosan - nevetve - nyüszítettem, amikor aláírtam az adásvételit.

2020. ápr. 28. 19:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem olyan rossz az. Ha forintra átváltjuk még az árfolyamon is nyertél. Most majdnem 360Ft egy Euro, 11 éve meg csak 250-270 körül volt. Bár gondolom nem fogod átváltani, mert ezek szerint külföldön élsz.

Vigasztaljon az, hogy ha megtartattad volna még évekig, akkor ennyit se kaptál volna érte. Én is kb 10 évre tervezek a mostani autómmal. Szerintem ez egy racionális határ (több szempontból is), amikor érdemes egy újonnan vásárolt autóból kiszállni.

Azon ne csodálkozz, hogy a szalon nem piaci áron számolja be. Eredetileg nálam is úgy volt, hogy az előző autómat beszámíttatom, de nekem megmondták, hogy nem fognak érte piaci árat adni, mert ők is keresni akarnak rajta, nem jótékonyságból számolják be, hogy aztán nulla profittal árulhassák, dolgozzanak vele. Ezt úgy kell felfogni, hogy a kényelemért fizetsz. Nem te árulod, nem kell vesződnöd a telefonban pofátlanul alkudozókkal. Nem kell alkalmazkodnod a telefonálókhoz, akik elfelejtenek eljönni a megbeszélt időpontban és azt se mondják, hogy fapapucs. Nem kell fogadnod a tesztpilótákat, meg azokat akik csak az alku kedvéért még az élő fába is belekötnek, csak hogy engedj az árból, stb. Ezektől mind megkímélted magad.

2020. ápr. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!