Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért világít az akkumlátor...

Miért világít az akkumlátor lámpa?

Figyelt kérdés

Indításkor kigyullad és nem alszik el, de ha nyomogatom a gázt és felpörög kb 2000 fordulatig vagy magasabbra akkor a lámpa elalszik, de ahogy visszeaesik a fordulat, újra kigyúl, közben néha villan egy kettőt majd megint folyamatosan ég majd megint villan... Menetközben elalszik, de ha nagyon lassan döcögök 1esben akkor ujra folyamatosan ég, aztán ha megállok és csak jár a motor akkor a fenti eset kezdődik elölről.. Az akkumlátor kb 1 éves, sose volt problémám vele.


Egy golf 4 az áldozat, 1.6 16v



2020. ápr. 28. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Generátor vagy akkumulátor hiba
2020. ápr. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Generátorhiba mondjuk esélyesebb
2020. ápr. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Beviz Elek ***** válasza:

Generatorhiba, abból is a feszültségszabályzási részére gondolok, de alkatrészcserélő hobbiszerelő vagyok és ennyire nem értek hozzá.


Nekem fordítva csinálta az Audi (1.6benzin), tehát 3000 felett világított a visszajelző. Olcsón vettem egy bontott generátort, kicseréltem, azóta működik (legalábbis a generátor...)

2020. ápr. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mentek a zöld kezek, köszönöm, valószínű nézek én is egy bontottat vagy új generátort
2020. ápr. 28. 16:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Jaja generátor... ez lehet fesszabályzó vagy maga a forgórész/állórész hibája.


Nekem is magas fordulaton gyulladt ki a lámpa de mivel nekem van utólag beépített ledes feszültségmutató már láttam is, hogy itt nem a műszerfal rosszalkodik hanem magas fordulaton leesett a töltés 13,5 alá már, míg alapjáraton teljesen jó volt.

2020. ápr. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Végül egy kábel volta hibás, amin átment a töltés azthiszem.. vagyis át kellett volna, mert nem ment át, ezért volta gond.
2020. máj. 14. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!