Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire jön ki a kocsitok...

Mennyire jön ki a kocsitok havi fenntartási költsége?

Figyelt kérdés

Benzin, biztosítás, súlyadó.


Illetve nagy átlagban szervizelés.


És aki bevállalós, mennyi a havi fizutok?



2020. máj. 1. 08:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

1: oké, de egy új autón is van éves szervíz, azt is számold.


Amúgy amit senki nem számol, pedig érdekes lenne az az értékvesztés.


De amúgy újabb adat Németországból egy 2 éves Hyundaira:


Biztosítás + casco: évi 1000 Euro

Adó: évi kb 100 Euro

Éves szervíz + évi két gumicsere: 250 Euro

Garázs: évi 600 Euro

2020. máj. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
#8 azért kicsit nagy lábon élsz, hogy a fizetésed 1/4-e kocsira megy, különösebb gebasz + gumicsere nélkül.
2020. máj. 1. 11:16
 13/16 anonim ***** válasza:

- Benzin kb. 15-20 ezer Ft / hó

- Biztosítás: Csak kötelező van, kb. 50 ezer Ft / év

- Szerviz: Tavaly szerencsére csak egy olajcsere volt, meg egy műszaki vizsga, ez kb. 50 ezer volt. Idén egy lakatolás is kell majd, ami kb. 100-150 ezer lesz. Tehát átlagban számoljunk mondjuk 150 ezer/év - vel.

Gumira kb. 3 éve költöttem kb. 200 ezret (felni + téli szett) És otthon magamnak cserélgetem.

- Súlyadó: Mivel személyautó, ezért nincs rá súlyadó. A teljesítményadó kb. 12 ezer Ft / év, tehát havonta egy ezres.


Tehát kb. 35 ezer / hó. Mivel 15 éves autó, az értékvesztés nem olyan nagy. Mondjuk 50 ezer / év.



270 ezer Ft a havi fizetésem.

2020. máj. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Suzuki Ignis 2003

Üzemanyagköltség levonva, minden más (a mosástólé az ablakmosó feltöltésig minden, olajcserét magam végzem):

2015: 14900 / hó

2016: 21669 / hó egy garnitura gumi vásárlása dobta meg

2017: 17807 / hó

2018: 38288 / hó, utólérte a Suzuki váltóbetegség, váltófelújítás, majd nyáron beesett egy motorcsere

2019: 10085 / hó

2020: 17678 / hó májusig, mert 17 év után fel kellett újítani a klímakompresszort

2020. máj. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

# 12! Ez miből szűröd le?

Elhiheted, hogy nem céltalanul csak úgy hobbiból autókáztam ennyit. Azt elfelejtettem írni, hogy az előző munkahelyemen kaptam 9Ft/km térítést. Tehát az az 570e saját zsebből kevesebb, csak 350e körül volt. Adót, kötelezőt nem én szabom meg. Nem jókedvemből fizetek ennyit, mert nem tudnám másra költeni, elhiheted!

Továbbá a havi fizetésemre voltál kíváncsi. Ezt még kiegészítik az osztalékok, kamatok, egyéb befektetések hozadékai. Tehát, ha az a kérdésed, a havi jövedelmem kb 20%-át valóban arra költöttem, hogy eljussak a munkahelyemre. Ha a végkielégítést is beleszámolom, akkor 17,5%. Itthon ülni munkanélküli segéllyel és várni a sültgalambot, tényleg "sokkal jobb" lett volna...

Mint írtam, tavaly munkahelyet változtattam. Így már közel sem kell ilyen távra ingáznom. Idén a szűk felét ha fogom annak a távnak autózni, mint korábban. (Igaz, itt nincs 9Ft/km.) Autópályamatricára sem kell feltétlenül költenem. A fizetésem, jövedelmem kb ugyan annyi mint volt, a munkámat most kevésbé szeretem, de nem töltöm a fél életemet autóban.

Cascot én is sokalltam, ezért lemondtam. Lopástól nem félek, 20 év alatt nem volt még saját hibás balesetem. Azóta van saját garázsom, így ezt sem kell bérelni.

Akkor számoljunk! Kötelező + adó + éves szerviz összesen kb 126eFt/év. Tankolás igények szerint, nálam ez idén kb 250eFt lesz ahogy számolom. Azaz a havi költségem mindennel, szervizzel, tankolással 32eFt/hó. Ez olyan kirívóan sok?!

Már bánom, hogy válaszoltam neked... mert úgy ítélkezel, hogy nem is ismersz.

2020. máj. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 dirtboy ***** válasza:

A benzin része elég változó főleg most hogy sokkal kevesebb lett az ára.

inkább úgy mondom hogy átlag fogyasztásom olyan 6,3-6,4liter és évente átlagosan 19 000km-rt megyek,tehát kb 1200 liter benzin egy évben.

Biztosítás,gépjármű adó /súlyadó/ egy évre 45 ezer

évente két olajcsere 45-50ezer.

3éve és 4 hónapja van nálam a kocsi,kötelezőkön kívül még csak egy vezérlés csere volt rajta /láncos/ és venni kellet egy új AGM aksit bele.

ezek összesen kerültek 213ezer forintba.

Az autó 2010-es gyártmányú Audi A3 1.4tfsi


Én elégedett vagyok vele teljes mértékben.

2020. máj. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!