Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem próbáltatnak ki...

Miért nem próbáltatnak ki nagyobb autókat is a tanulókkal a B kategóriás képzés keretében?

Figyelt kérdés
Szerintem így sokkal több gyakorlati tudást adnának át, ha nem csak egyetlen autót ismerne meg a tanuló mire jogosítványt szerez. Tegyük fel hogy megtanul vezetni egy Yarison, vagy valami hasonló kisautó, aztán mikor jogsit szerez és beül mondjuk egy Peugeot Boxerbe és letarolta a környezetét, mert fogalma sincs hogy kell bánni egy nagyobb autóval.

2020. máj. 4. 17:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Mennyibe kerülne ez , igy is már rohant drága , jó az ötlet
2020. máj. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szerinted vagy 25 féle autón megkellene tanítani a tanulót?

Mert akkor 2 félén hiába tanul, ha aztán egy harmadik autóval fog menni.

EGyébként ha úgy érzed hogy neked erre szükséged van, lehetz venni plusz órákat, plusz pénzért olyan autón amilyenen szeretnél gyakorolni.

HA csak 10 félén vezetnél és mindegyiken legalább 10 órát gyakorolnál az mindjárt lenne 100 óra plusz.

Ha megvan rá a pénzed szerintem örülnek is majd neked mert lesz rendesen bevételük.

Gondolom nem úgy képzelted el hogy ingyen tanitgatják, gyakoroltatják az embereket.

2020. máj. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
A peugeot boxer egy kis játékautó mondjuk egy kamionhoz képest. Nem igazán lehet vele mit letarolni szerintem.
2020. máj. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Mert az oktatóknak csak egy tanulóautójuk van.
2020. máj. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Akkor már kéne olyanon is amiben nincs szervó kormány, mert ha kimegy akkor tudja meg azt is hogy milyen. Meg kéne kissebb, gyengébb autóval is, mert ha egy nagy erős autón tanul meg és beleül otthon a kiskocsiba ami nem megy sehova azzal is balesetet okozhat, mert nem tudja, hogy mégis mire képes, mi fér bele.

Ha annyira akarsz kötekedni akkor sok mindent lehetne oktatni, pl mi van akkor ha megcsúszik a kerék, lemész a padkáról vagy bármi hasonló. Sok helyzetre nem készítenek fel egy forgalom vizsgán, akkor lehetne ezeket is csinálni.



Míg az oktató kocsiban ülsz addig csak azzal kell foglalkozni, hogy 1 autót úgy ahogy megismerj, tudj magabiztosan vetetni, ismerd a szabályokat, ne csinálj semmi balesetveszélyest.

Vezetni meg nem ott fogsz megtanulni, hanem majd több 1000kilómétert levezetve a forgalomban különböző szituációkban.

Nyugtatkak, hogy nekem mióta meg van a jogsim nem csak 4 fajta autót vezettem, de ha ülök egyikből a másikba nincs semmi gond, hiába az egyik csaj játék autó a másikhoz képest. 10 méteren belül rá lehet érezni egy idő után. De ehhez tapasztalat kell. Nem is tudom hány 100ezer kilómétert vezettem már és még mindíg azt tudom mondani, hogy nem vagyok teljesen rutinos sofőr mert mindíg vannak váratlan meglepő szituációk amikkel még nem találkoztam.

2020. máj. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

3mas! B kategóriáról volt szó nem ce-ről... Aki kis autóval tanul vezetni annak tènyleg nagyok a furgonok.

Kérdező! Az autósiskola nem arról szól hogy minden típusból kioktatnak.

2020. máj. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy valaki megszerezte a jogosítványát, nem azt jelenti, hogy minden autót kategórián belül minden körülmények között q. jól tud vezetni. Hanem azt, hogy egy elvárható minimumot teljesített.

Szerinted mekkora közfelháborodás lenne, ha pl 1 millió forintba kerülne egy jogosítván és évekig tartana a megszerzése, mert ezer féle autót kell vezetni?

2020. máj. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Egy Daewoo Kalos-on tanultam vezetni. Utána az első autó, amit vezetgettem miután megszereztem a jogsit, az egy 9 személyes Ford Transit kisbusz volt és tök jól ment. Pedig még szervó sem volt benne, csak kormányrásegítő, mert egy régi évjáratú autó volt. Szóval van, aki kis autón is megtanul vezetni. ;)
2020. máj. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ott rossz az egész, hogy nem az iskolában tanulsz meg vezetni, hanem a forgalomban. Az iskolában megtanulod a KRESZ-t és az alapokat, vezetni meg majd utána tanulsz meg kint a forgalomban, évek múlva.
2020. máj. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
87%
Meg a legtöbb autóban, főleg az ilyen nagyon "nagyokban" mint mondjuk egy hosszított s merci ott már azért van tolatóradar. Amelyik meg mondjuk 50-60 centivel hosszabb mint amin tanult annak nem kéne gondot okoznia. Legfeljebb 4-5 mozdulatból áll ki egy parkolóból és nem 2-ből mint az aki becentizi egyből.
2020. máj. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!