Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor érdemes téli gumit...

Mikor érdemes téli gumit venni és honnan?

Figyelt kérdés

Bocsi, de 23 éves lány vagyok, és teljesen sötét ezekhez.

Azt olvastam, hogy előrendelési szezonban érdemes venni, de az mikor van? Az egyik erről szóló cikkben júliust írnak, a másikban szeptembert. Most akkor mikor? És honnan?

Másik kérdés, hogy a gumi tönkre mehet-e állásában vagy nem? Van egy viszonylag jó nyári szettem, de vettem felnit nyári gumistól és még idén elmegyek azokkal a gumikkal, majd csak jövőre rakatom át erre a felnire a jó gumikat. Fedett helyen vannak, sötétben, szóval gondolom egy év alatt nem fognak kirepedezni vagy valami, ugye?


2020. máj. 6. 00:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem megy tönkre az állásban.

A neten meg találsz minden féle gumit , válogathatsz fajta , ár méret szerint .

És házhoz is szállítják, van olyan opció.

2020. máj. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy "előrendelési szezonban" annyival olcsóbb lenne.

Simán bemész a gumishoz, és kérsz új gumit.

Vagy megrendeled netről.

Mielőtt köpködni kezdtek, én most vettem 4 újat és ugyanabban az árban volt a gumisnál mint ha a legolcsóbb helyen rendeltem volna a neten.

A gumi nem fog 1 év alatt tönkremenni, érdemes száraz hűvös helyen tárolni fektetve.

2020. máj. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én januárban vettem a nyárigumikat kb. féláron a netről. Így gondolom nyáron a teligumikat akciozzák le. Kiválasztod a gumi pontos méretét és beírod a netes keresőben. Ott az árgépen látod, hogy melyik gumin mennyi kedvezmény van és hol mennyibe kerül.
2020. máj. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés engem is érdekel, mert a mostani téli gumijaimat le szeretném cserélni következő szezonra újra. Már kora tavasztól nézegetem, hogy valahol nem árusítják-e ki a készleten lévőket, de nem látom, hogy bárhol is olcsóbban adnák. Inkább nyári gumi akció van mindenhol.

Eddig mindig október-november környékén vettem téli gumit és azt tapasztaltam, hogy abszolút nem drágább mint nyáron. Sőt, akkor indul be igazán az árverseny a vásárlókért és inkább akkor vannak akciók. Szóval szerintem most is kivárok addig.

A gumi öregszik tárolás alatt is. De 1 év nem sok idő. Ha úgy tárolod, ahogy leírtad, akkor nem sokat fog számítani az az 1 év.

2020. máj. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem kell ezt ennyire túlgondolni, amikor úgy érzed, belefér a költségvetésbe, nézz körül a neten és rendeld meg. Én nem várnám ki a szezont, mert a vírushelyzet miatt szinte biztos, hogy a forgalmazók árat fognak emelni. Ami fontos paraméter egy guminál, az a "DOT szám", ami megadja, hogy mikor gyártották. Egy fél vagy egy éve gyártott gumitól nem kell megijedni, de ha a gumis 3 éves abroncsot akar rád sózni, akkor légy résen.


A gumi egyébként nem megy tönkre az állásban, kivéve persze ha éveket áll egy nyirkos pincében. Arra figyelj, hogy ha nincsenek felnire szerelve az új gumik, akkor ne állítva, hanem fektetve tárold őket, nyugodtan pakolhatod egymásra. Kirepedezni biztosan nem fog egy új szett, ahhoz kb. 8-10 év kell, normáls használat mellett előbb kopik le a futófelület. De ha nagyon félted őket, kend le egy kis ápolóval, de ne szilokonossal, hanem olyannal, aminek magas a glicerintartalma, az sokat segít az állagmegőrzésben.

2020. máj. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
44%
Csak egy apró kieg: felni nélkül állítva, ha felnin van akkor fektetve.
2020. máj. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!