Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Pontosan milyen meghibásodás...

Pontosan milyen meghibásodás lessz ha H4 xenon hatásu izzó-t kézzel érintünk, fogdosunk?

Figyelt kérdés
szakik véleményét várom :)
2010. júl. 29. 01:29
 1/6 anonim ***** válasza:
37%

Szaki apukám mondta mindig h nem szabad fogdosni...

csaka zért is mindig megfogdostam :D semmi baja nem lett soha... a xenon hatásúnak emg főleg nem lesz... :D Tescoba láttam a múltkor közelebbről... hát az 1 sima h4es izzó és rá van húzva egy kék/ibolya fólia :D

2010. júl. 29. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem azért nem ilyen fóliás féle fajta hanem kicsit attól másabb :) Ennek gyárilag kicsit kékses a búra, azaz az üveg, de ez nem a kékes fajta, mivel szép fehéret világít. csak most kezembe akadt és épp szépen megfogdostam, és persze pár percre rá olvastam hogy ettől szétbaszódik meg foltos lessz stb. de akkor ez így korrekt és megnyugtató :)
2010. júl. 29. 01:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Töröljétek meg pzs-vel.


Óhatatlanul zsír kerül rá a legtisztább kézről is. Az érintés helyén megváltozik a hőleadási képessége, feszültség lesz az egyenetlen hüléstől...... csökken az élettartama.

2010. júl. 29. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

Egyrészt a H4 az halogén, semmi köze a xenonhoz, csak a parasztok használnak kamuxenont, és igazoltatásnál az ilyet forró állapotban dugja fel a jard a s*ggedbe!


De bővebben a halogén izzó azért jobb mint a hagyományos mert az izzás közben elpárolgott wolfram lekapcsolás után visszatapad a spirálra, nem pedig a búra belsejére, ugyanis az autók esetében ha elfeketedik az izzó belülről nagyon nem frankó, mert a vaksi fejeddel egyszer csak nem látsz vele semmit a sötétben.

De ahol megtapiztad ott az üveg nem tudja olyan gyorsan leadni a hőt, ergó lassabban hűl le és ott le fog tapadni a wolframgőz, és befeketedik, ezzel rontva a megvilágítás képességet. És ha rá van írva hogy ne tapogasd össze az üvegfelületet akkor mi a rossebnek muszáj mégis megtenni?

2010. júl. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az izó burájára ráég a kezedről a zsír, plusz a foncsorba kicsapódik a zsír, halványul a lámpa. Tényleg nem viccből nem szabad megfogni az üveg részét.
2010. júl. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A kezedről rákerült zsir gyorsan párolog a nagy hőtől az üvegbúrán, ezért ott hidegebb lesz és így mechanikai feszültség keletkezik az üvegben ami előbb utóbb elpattan.

A wolframgőz meg egyéb hülyeségek ne izgassanak, ez az egyetlen ok.

2012. dec. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!