Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » E10 benzin. Most akkor mi az...

P.O.C. kérdése:

E10 benzin. Most akkor mi az igazság? Szabad öreg autóba tankolni vagy nem?

Figyelt kérdés

Nem rég voltam autószerelőmnél a szokásos olajcsere miatt. Hosszasan beszélgettünk közben. Szerinte a régebbi autók hiába vannak benne a hivatalos kompatibilitási listában, csak 100 -as benzint szabad tankolni bele. Mert az E10 -el rövidebb élettartamra, magasabb szervizköltségre számíthatok hosszú távon, mint normális benzin esetén. Pl.: dugulások, korrózió stb.

VW Polo Classic 1.4 (1999) az autóm. Eddig nagyon jól szolgált. Semmi komoly baj nem volt még vele mióta nálam van kb 10 éve.



2020. máj. 10. 08:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Szabad. Semmi baja nem lesz.


Ha feltételezzük, hogy van valami káros hatása, akkor is mire bármilyen gondot okozna, addigra úgyis bontóba kerül az autó.

2020. máj. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

5 százalék helyett 10 százalék lett az etanol, tehát eddig is volt az üzemanyagban, és az autó tervezésekor már valószínűleg nem az 5 százalékkal kalkuláltak, de meg kell nézni, hogy az adott típusnál igen, vagy nem a válasz az E10-re, és egy 21 éves autónál még az is lehet, hogy nem szabad E10-et tankolni, neg kell nézni.

Egy öreg autón, a korából adódó hibákért nem az etanol a felelős, de akit zavar, tankolhat 100-ast, illetve, ha a gyártó szerint nem szabad E10-et tankolni, azt a tulajdinosnak illik tudni.

2020. máj. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A kompatibilitási listák szerint mehet bele E10. De engem az igazság érdekel. A vélemények.


Én személy szerint nem tartom soknak az 5% -os emelést. Bár fél liter bortól már "jól érzem" magam, fél liter sör meg se kottyan (ha értitek a hasonlatot). De vajon autónál is így van-e?

2020. máj. 10. 09:11
 4/10 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Ez nem úgy működik hogy beletankolod és egyből lerohad az autó. Az üzemanyagrendszer gumicsöveit jobban öregítheti, de ne felejtsd el hogy ezek már 21 éves csövek, jó eséllyel repedezettek, tehát nem ezen a kis különbségen fog múlni. Ha 1-2 éven belül baja lesz akkor annak az E5-től is lett volna.

Valamivel jobban oldja a koszt a tankból, hát tessék kicserélni az üzemanyagszűrőt.

Ez már nem régi 1300-as Dacia, gondolom műanyag tankod van, annak nem lesz baja.


Meddig akarod használni? Szerinted egy 21 éves autó ettől fog lerobbanni? Szerinted ha sokkal drágábban 100ast tankolsz bele akkor örökéletű lesz?

2020. máj. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

"De engem az igazság érdekel. A vélemények."


Ez a két mondat így ellentmondás.

2020. máj. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kutya baja nem lesz tőle. Ez is egy túltárgyalt téma volt, mint most a koronavírus.
2020. máj. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat.
2020. máj. 10. 12:44
 8/10 anonim ***** válasza:
43%
Nem minden régi autónak árt, van egy weboldal ahol ki lehet keresni melyik autóba szabad tankolni.
2020. máj. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igazat mondott az autószerelő ismerősöd, én is az vagyok de pont az az autó ami neked van abszolút nem érzékeny az ethanolra mert szerencsére ez már fel van készítve rá. Műanyag tank, műanyag nagynyomású benzinvezeték, etanol álló tömítések és sorolhatnám. Viszont a régebbi karburátorosokon a tömítések az első tünet ami mutatja hogy nagy gond van. Nem a motor pusztul meg tőle.
2023. szept. 22. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez is egy olyan téma volt, ami a csapból is folyt, nagyon túltolta a média :)
2023. szept. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!