Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 👉Ford Fiesta ST2 VS Mitsubishi...

MARTIN:) kérdése:

👉Ford Fiesta ST2 VS Mitsubishi Lancer Ralliart X? 👈

Figyelt kérdés

Ford Fiesta ST2 VS Mitsubishi Lancer Ralliart X

Sziasztok, hosszú lesz a story: 20 éves srác vagyok, több, mint 2 éves jogsival. Szeretnék egy igen jól összerakott, félig meddig megbízható "sportautót". Hogy miért pont erre a két teljesen eltérő autókat nevezem meg? Azért, mert amióta az eszemet tudom, azóta Rally-t nézem és ezek az autók kulcsfontosságú szerepet töltenek be szívemben és végre egyszer az életben szeretnék egyet magamévá tudni. A pénzt most tudtam összegyűjteni (16 órákat dolgoztam) hogy minél előbb meglegyen, mert azért viszik az emberek jócskán. Hatalmas álmom a Ralliart, ami hasonlít az EVO X-re és hát nincs sok az országban, de alkatrészeket azért látni interneten, a Fiesta ST meg mostanság gondolkoztam el, alkatrészhiány itt nincs, szerintem megbízhatóbb, könnyebb is.

Hétvégente használom az autót városban 40%-ot, kinti főúton 60%-ot megyek mindig. Tényleg rendkívül nagy álmom a Lancer, viszont természetesen nem szeretnék hatalmasat nyögni utána, de ha Fordra esik a választás, akkor meg az lesz a bajom, hogy a másik milyen jó lett volna😂😂. De aztán az is lehet, hogy többet bírnak, mint gondolnám. A kérdés az, hogy érdemes több mint 15 éves álmot megvalósítani, vagy inkább álmodozzak tovább róla, egy másik bivaly autóval. (jelenlegi autóm:Kia cee'd 1.6)

Köszönöm, hogy elolvastátok, nagyon-nagyon várom a véleményeiteket, további szép napot! 😊


2020. máj. 10. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Szóval hétvegi sofőr vagy, jelenleg egy kiával és úgy gondolod jó ötlet átülni egy ralliartba. Hát te tudod. Ha úgy érzed, hogy neked ez anyagilag belefér, nem csak megvenni, hanem fentartani is és nem csavarodsz fel az első fára szerelemből akkor vedd meg. Végén úgy is te fogod eldönteni nem pedig más.
2020. máj. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hasonló dilemmában voltam. Minden képpen erős gépet szerettem volna. Én nehezebb helyzetben voltam, mert ragaszkodtam a 4 ajtóhoz is. Így már több típus is kiesett, köztük a Fiesta st is. Pedig sok jót hallottam róla, én valószínűleg azt választottam volna, ha van 4 ajtós kivitel. Picit gyengébb a Toyota yaris 2sport, de az is jó, megbízható autó. Vagy ott vannak még az Opelek opc változatban 179-210le között. Én ezekből választottam végül.

Szerintem nézz meg több autót is személyesen és a legjobb állapotban lévőt válaszd ki.

2020. máj. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem a Lancer mellett eszembe se jutna egy Fiestát venni, de te tudod :) Egyébként nem olyan vészes ám a fenntartása ezeknek, inkább a hozzáértő emberek hiányoznak itthon.
2020. máj. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, azért a Fiesta a másik választás, mert mindenképpen egy megbízható turbóbenzinest szeretnék, ha, a másik nem jönne össze, szüleimnek opeljuk van maradjunk annyiban OPC-re gondolni se merek, nemhogy még venni. 😂

Tényleg köszönöm mindenkinek, ment a zöld kéz.

2020. máj. 10. 14:06
 5/10 anonim ***** válasza:
Miért? Mi a baj az Opel - el?
2020. máj. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igazából a legnagyobb rákfenéje az ilyen kivitelű verdáknal jellegéből adódóan, hogy mindent szétrugták már, meg hülyegyerek tulajdonosa volt legaláb 2x.
2020. máj. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Általában igen. De van kivétel. Vagy pedig bele kalkulálsz az autó árába, egy kis felújítást. Mint én. Megvettem az autót és egyből ráköltöttem 500 ezret, hogy tuti minden jó legyen. Új turbó, új szilentek, tömítések, kuplung, ilyesmik... Most évekig jó lesz, legalábbis remélem...
2020. máj. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez így is van, természetesen nem úgy zajlik, hogy megveszed aztán slussz passz kész... Én legalább is úgy érzem anyagilag fel vagyok rá készülve, tudom, hogy honnét és miket fogok venni hozzá, mennyiért ha lesz valamelyik, métert nem mernek velük menni, egyből váltó, motor olaj, szűrők vezérlés stb.,csak lélekben kevésbé vagyok biztos, nem vagyok hatalmas szerencsés ember azért is írtam ide, hogy ti, hogy látjátok, köszönöm!
2020. máj. 10. 19:07
 9/10 anonim ***** válasza:

Sajnos én sem vagyok szerencsés autó vásárlás terén. Az előző autóm egy Suzuki volt, mert az jó, a világból kimegy és örök élet meg egy nap. Sikerült egy nagyon szépet kifogni egy idősebb úrtól. Rögtön elvittem szakszervízbe, ahol a szerelő meg is dicsérte az autót, hogy milyen jó állapotban van, látszik, hogy volt gazdája.

Na a következő 1 évben az autó árát mégegyszer ráköltöttem. Ami egy autón elromolhat az mind el is romlott....

Úgy voltam vele, ha már úgy is ennyit kell autóra költenem, akkor legalább szeressem, legyen sportos, jó legyen vezetni.

Így lett suzukiból, Opel 1.6 turbó 192 le - vel....

2020. máj. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Gratulálok hozzá, balesetmentes km-eket kívánok, köszönöm mindenkinek a válaszát!
2020. máj. 11. 05:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!