Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsonra mekkora dugattyúgyűrű...

Simsonra mekkora dugattyúgyűrűket vegyek?

Figyelt kérdés

Eltörtem a gyűrűket mikor próbáltam összerakni. Dugattyúra az van írva 39,98.

Mekkora gyűrűket vegyek és mi a titka a hener illesztésnek?


2020. máj. 10. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Inkább ne erőltesd.

Most húzhatod szét a blokkot, mert tuti hogy oda is esett be egy kis darab, és azt újra fel fogja szedni.

2020. máj. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha megvan minden darabja az eltört gyűrű/gyűrűknek, akkor viszed magaddal a dugattyút mikor mész venni gyűrűt, vagy leméred tolómérővel a dugattyú átmérőjét.

Egyébként van hozzá célszerszám, de ha az nincs akkor is meg lehet oldani. Én úgy szoktam, hogy tolom rá a hengert óvatosan, belecsúsztatom óvatosan a felső peremét a dugónak, majd a felső gyűrűt két kis lapos csavarhúzóval összenyomva óvatosan a dugót nem megkaristolva, nyomom rá a hengert. Ugyanez a 2. nál is. Mielőtt elkezded nézd meg hogy a helyükön vannak e a gyűrűk, mert 2t nél nem mindegy, ezért vannak a vályatban amolyan kis pozícionáló pöckök, amelyeknek a gyűrű 2 vége között kell lennie és az sem mindegy hogy hogy van fordítva. Bocsi a szóismétlésért, és az esetleges nyelvtanu hibákért.

2020. máj. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Megvan minden darab, csavarhúzóval próbáltam, de gondolom megfeszült és elpattant. Sajnos erről nem tudtam, hogy az sem mindegy merre áll a hézag. Valószínűleg ez volt a baj. Köszi a hasznos dolgokat, holnap megyek a hengerrel együtt, hátha második nekifutásra nem bénázok. Ez az első blokk amit szétszedtem és felújítottam. Másodjára minden jobban megy. Köszi még egyszer.
2020. máj. 10. 20:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát azt azért én még nem nevezném felujításnak.
2020. máj. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk az igaz hogy egy új hengerszett nem egyenlő a motorfelújítással. De szerintem nem kell bunkózni a kérdezővel, kezdőként én is törtem el gyűrűt, raktam el vezérlést. Mostmár ott tartok hogy a 4t üzemórás motoron is bő fél óra alatt lecserélem a hengert, dugattyút. Mindenki elkezdi valahol.
2020. máj. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!